Maudytis draudžiama: Eibariškių tvenkinys prisisiotas ir prikakotas
Radviliškio rajono savivaldybės administracija pranešė, kad Eibariškių tvenkinio vandenyje knibžda žarniniai enterokokai – jų kiekis viršija didžiausią leistiną normą, todėl dėl vandens užterštumo maudytis čia draudžiama. Valdininkai žada informuoti gyventojus, kai vandens kokybė pagerės.
Neseniai buvo atnaujintas Eibariškių parkas, sutvarkyta jo aplinka ir takai, tačiau tvenkinys tuo metu nebuvo išvalytas.
Pasak sveikatos specialistų, žarniniai enterokokai yra įprasta žmogaus ir gyvūnų bei vabzdžių mikroflora. Žarniniai enterokokai vandenyje yra fekalinės taršos įrodymas, o tai reiškia, kad kažkas maudynių metu tvenkinyje atlieka ir gamtinius reikalus.
Sveikatos specialistų žodžiais, jei atliktame vandens tyrime nustatoma, kad jame būta žarninių enterokokų, laikoma, kad vandenyje gali būti salmoneliozės, vidurių šiltinės ir dizenterijos sukėlėjų, yra grėsmė susirgti Hepatitu A, roto ir noro virusinėmis infekcijomis. Taip pat galimos odos alerginės reakcijos – paraudimai, išbėrimai.
Parengė Jonas MARCINKUS