„Sveika gyvensena prieš žalingus įpročius“ – paskaita, įkvėpusi jaunimą

Rugsėjo 11-ąją Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje skambėjo svarbi žinia jaunajai kartai – „Narkotikams – ne, sportui – taip“. Šią aktualią temą gvildeno svečias iš sporto pasaulio, fitneso treneris Matas Gailevičius, kuris pasidalijo savo įžvalgomis šia tema su 8–10 klasių mokiniais.

Gyvas pavyzdys įkvepia

Mato Gailevičiaus paskaita mokiniams greitai virto nuoširdžiu pokalbiu, kuriame jis dalijosi asmeninėmis patirtimis ir įžvalgomis. Jis palietė tokias svarbias temas kaip sveika mityba, kasdienė motyvacija ir jauno žmogaus pasirinkimų svarba. Ypač daug dėmesio treneris skyrė atsakomybės ne tik prieš save, bet ir prieš savo artimuosius, tėvus bei mokytojus klausimui.

M. Gailevičius savo kalboje nevengė jautrių temų. Jis pateikė realius pavyzdžius apie narkotikų vartojimo pasekmes, remdamasis pažįstamų žmonių istorijomis. Šie nuoširdūs ir tikri pasakojimai paliko gilų įspūdį moksleiviams, priversdami juos susimąstyti apie savo pasirinkimus.

Parama projektui – iš savivaldybės

M. Gailevičiaus vizitas – tai dalis Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vykdomo projekto „#S-veik“. Šis projektas, finansuojamas Radviliškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, siekia dviejų pagrindinių tikslų: supažindinti mokytojus su naujomis rinkoje prieinamomis psichoaktyviomis medžiagomis ir jų daroma žala organizmui bei asmeniniais pavyzdžiais skatinti jaunimą rinktis sveiką gyvenimo būdą ir sportą.

Pedagogams – žinios apie narkotinių medžiagų žalą paauglio organizmui

Vykdant projektą, Radviliškio rajono mokytojams buvo suorganizuota paskaita „Narkotinių medžiagų žala paauglio organizmui, grėsmės ir pavojai“. Šio renginio lektorius – Darius Joneikis, judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus vadovas. Ilgalaikės kvalifikacijos programos „Mokytojų akademija VI“ stovykloje dalyvavę pedagogai turėjo unikalią galimybę iš arti susipažinti su naujomis rinkoje prieinamomis psichoaktyviomis medžiagomis ir jų daroma žala organizmui. D. Joneikis savo paskaitoje pasitelkė vaizdžius, tikrus pavyzdžius iš gyvenimo ir demonstravo įvairias priemones, kad efektyviai perteiktų informaciją apie pavojus ir pagundas, kurios yra lengvai prieinamos mokiniams. Jis taip pat aptarė taikomas prevencines priemones, išskirdamas tas, kurios yra veiksmingos, ir tas, kurios neduoda laukiamų rezultatų. Ši informacija ypač vertinga mokytojams, kurie kasdien susiduria su jaunimo problemomis ir iššūkiais.

Vertingos žinios turi būti pritaikytos

Projekto „#S-veik“ vykdytojas – Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius. Pasak skyriaus vedėjos Ritos Vaigauskienės, tokių projektų dėka organizuojami susitikimai – labai naudingi, nes gyvi pokalbiai su sėkmingais ir įkvepiančiais žmonėmis gali turėti didžiulį poveikį jaunimo pasaulėžiūrai ir ateities sprendimams. „Šie renginiai – puikus pavyzdys, kaip pasitelkiant sporto profesionalų patirtį ir autoritetą bei ekspertų žinias galima efektyviai perduoti svarbias žinias visuomenei apie sveiką gyvenseną ir žalingų įpročių prevenciją. Tikimės, kad tokios iniciatyvos, kartu su mokytojų švietimu apie naujausias psichoaktyvias medžiagas ir jų keliamus pavojus, padės formuoti sveikesnę ir sąmoningesnę jaunąją kartą Radviliškyje ir visoje Lietuvoje“, – sakė ji.

Informacija ir nuotraukos Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE