4 įrankiai, padėsiantys sutaupyti pinigų

Turbūt daugelis iš mūsų susidūrė su tokia situacija – bandome sutaupyti, bet niekaip negalime pasiekti savo finansinių tikslų. Pažįstama situacija, ar ne? Mes jums pagelbėsime ir pateiksime geriausių šiuo metu siūlomų įrankių sąrašą, kuris padės sutaupyti. Pasinaudokite atsiradusiomis naujomis galimybėmis ir pradėkite mažinti savo išlaidas jau dabar!

1. Išlaidų registravimas ir biudžeto tvarkymas

Tobulėjant technologijoms buvo sukurta daug įvairių biudžeto sudarymo programėlių, kurios padeda išsamiai registruoti savo išlaidas, pajamas ir net taupymo tikslus. Daugelyje iš jų detaliai analizuojami asmens išlaidų įpročiai ir pasiūloma kur galima būtų sutaupyti. Tai Spendee, Monefy, Wally ir daugelis kitų.

Kodėl jums praverstų tokios programėlės? Creditea specialistai akcentuoja, jog pats pirmas žingsnis norint pilnai kontroliuoti savo finansus – tai išlaidų fiksavimas ir biudžeto sutvarkymas. Tik taip galėsite išsiaiškinti kur iš tikrųjų turite galimybių sutaupyti. Galbūt per daug mokate už ryšio paslaugas, arba perkate kavą brangioje kavinėje, kai galėtumėte ją paruošti daug pigiau namuose? Surašykite ir suprasite kokia yra tikroji jūsų finansinė situacija.

2. Taupymo tikslų nustatymas

Jei pradėjote fiksuoti savo išlaidas ir pajamas, jums bus daug lengviau sėkmingai sutaupyti reikiamą pinigų sumą. Žinote savo biudžetą ir galite tiksliai suskaičiuoti, kiek sutaupysite kas mėnesį. O dabar jau galima sau kelti taupymo tikslus. Galbūt norite kaupti kelionei arba galvojate apie pensiją? Kiekvienas iš mūsų turi savų siekių, kuriuos galima įgyvendinti pasinaudojus automatinėmis taupymo programėlėmis arba kitais panašiais įrankiais.

Taupomoji sąskaita

Tai puikus būdas kaupti savo finansus ir stebėti kaip didėja jūsų santaupos. Jei kas mėnesį bus atidedama tam tikra pinigų suma – pasieksite savo asmeninius tikslus. Pinigų atskyrimas, nuo tų, kuriuos galite panaudoti ir sumos, kuria norite palikti santaupoms, pagelbės sustabdyti išlaidavimą. Galite rinktis automatinį papildymą arba kas kartą patys pervesti tam tikrą norimą sumą, kurios jau turėtumėte neliesti. Taip pat daugelis finansinių įstaigų siūlo parduotuvėje atsiskaičius kortele smulkius centus kas kartą pervesti į taupomąją sąskaitą.

Automatinės taupymo programėlės

Išbandykite naujovę – automatines programėlės, kurios reguliariai automatiškai perveda nedidelę pinigų sumą iš atsiskaitomosios sąskaitos į taupomąją. Taip galite kaupti pinigus net apie tai nesusimąstydami, nes programėlės algoritmas atliks tai už jus.

3. Kainų palyginimas prieš pirkimą

Neskubėkite įsigyti naujų daiktų ar prekių. Pasinaudokite kainų palyginimo svetainėmis, kad rastumėte geriausius pasiūlymus. Kartais kainos gali skirtis dvigubai – jei išleisite mažiau, reiškia sutaupysite, o tai labai svarbu. Atraskite ne tik Lietuvos siūlomas svetaines ir programėles, bet ir labai populiarią Google shopping bei kitus įrankius.

4. Apdovanojimų programos

Kai perkate prekes arba paslaugas internetu, atkreipkite dėmesį į pasiūlymus, pinigų grąžinimo ir atlygio programėles. Taip galite gauti piniginius apdovanojimus, taškus arba sulaukti kitų viliojančių pasiūlymų, kurie padeda sutaupyti. Visada stenkitės laiku pasinaudoti pasiūlymu, nes net nedidelis nuolaidos procentas gali virsti nemaža pinigų suma jūsų virtualioje taupyklėje.

Kaip pradėti taupyti pinigus?

Atrodo viskas paprasta, kai skaitote. Tiesiog parsisiunčiate programėlę ir fiksuojate kiekvieną savo žingsnį. Bet viskas tikrai nėra taip paprasta, ar ne? Reikia skirti tam laiko ir tuo pačiu atrasti tam tikrų valios pastangų pradėti šį svarbų darbą. Nenusiminkite, galima žengti po mažą žingsnelį. Pradėkite sekti savo išlaidas bent jau programėlėje, matykite savo panaudoto limito sumą. Taip pat neišsigąskite taupomųjų sąskaitų – atsitikus bėdai galite grąžinti norimą dalį savo pinigų. Arba pasilikti tam tikrą finansinį rezervą juodai dienai – tam tikrą pinigų sumą, arba kredito liniją, kurią panaudotumėte tik esant būtinybei. Kitu atveju patartume kantriai taupyti, nes pabaigoje jūsų laukia pergalės euforija ir pasididžiavimas savimi, kad įgyvendinote užsibrėžtus tikslus. Pradėkite nuo kelių paprastų žingsnių:

  • Nustatykite savo aiškius tikslus: konkrečių tikslų turėjimas motyvuoja jus taupyti.
  • Kontroliuokite savo pajamas ir išlaidas: pradėkite palaipsniui vis dažniau peržiūrėti kiek išleidžiate, pasinaudokite programėlėmis, kurios pagrindinį darbą atliks už jus.
  • Pabandykite taupymą nuo nedidelės pinigų sumos: net nedidelė pinigų suma laikui bėgant gali būti reikšminga.
  • Automatizuokite taupymą: galite atidaryti taupomąją sąskaitą jau dabar ir pažymėti, kad norite pervesti po atsiskaitymo kortele likusius centus.
  • Švieskitės: sužinokite apie naujus taupymo įrankius ir pasinaudokite jų privalumais.

Atminkite, jog taupymas yra ilgas procesas, svarbiausia – nuoseklumas. Net maži finansiniai žingsneliai ilgainiui atneša didelę naudą. Išlaidų ir pajamų fiksavimas, bei pats taupymas neužima daug jūsų brangaus laiko, nes galima išnaudoti programėlių sprendimus. Jei nepaisant taupymo, jums vis dar trūksta reikiamos sumos norimo tikslo pasiekimui, visada galite gauti Creditea paskolą internetu. Todėl laikas žengti pirmą žingsnį ir įgyvendinti savo svajones bei pakeisti šeimos gerbūvį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE