NULL

Aktyvios mamos nenori užsidaryti namuose

Aušra LAURINKIENĖ

Nėštumas, motinystė ir vaikų auginimas – temos, subūrusios draugėn penkias Radviliškio mamas: Mariką Ponelienę, Jurgitą Kerpienę, Kristiną Poškienę, Iną Rudžianskienę ir Viktoriją Savickę. Internetiniame forume, skirtame būtent mamoms, susipažinusios radviliškietės neapsiriboja internetiniu bendravimu – imasi ir aktyvios veiklos.

Viena jų – birželio 1 dieną Radviliškio miesto parke organizuojamas jau trečiasis Mamų turgelis“, kurio metu mamos ir tėčiai vienoje vietoje galės rasti drabužėlių, žaislų, knygų, priežiūros prekių savo vaikams.

Tikisi pralaužti ledus

Organizatorės džiaugiasi, kad antrasis „Mamų turgelis praėjo puikiai.

„Sulaukėme nemažai dalyvaujančių, o ir apsilankiusių buvo kur kas daugiau nei praėjusiais metais. Džiaugiamės, kad visi buvo kur kas drąsesni ir mielai pirko bei dalijosi patirtimi auginant savo vaikučius. Tikiuosi, kad mes pralaušime ledus ir mamos išdrąsės bei pirks panešiotus rūbelius. Juk tai skatina ne tik taupyti, bet ir saugoti gamtą neteršti aplinkos, – sako V. Savickė. – Jau esame suplanavę kitus turgelius, kurie tik didės ir taps kaip tradicija tarp mamų. Noriu pasidžiaugti, kad mes, mamos, esame mielai visur įsileidžiamos. Visi geranoriškai priima ir padeda organizuoti šiuos turgelius. Jaunimo mokyklos direktorius ir administracija pasirūpino, kad mūsų turgeliui nieko netrūktų, viena įmonė pasirūpino reklama, o Kultūros centras viešino renginį.“

Sulaukė pagyrimų

33-ejų metų radviliškietės mamos I. Rudžianskienės teigimu, netrūko dvejonių ir baimių: Palyginus su pirmuoju mūsų organizuotu turgeliu, manau, antrasis pavyko taip pat puikiai, o kai kurių nuomone – net ir geriau“.

Moteris sako, kad pardavėjos atvyko net iš Panevėžio, Šiaulių ir Pakruojo, o taip pat buvo dosniai aukojančių drabužių, avalynės, žaislų, namų apyvokos daiktų.

Buvo labai malonu girdėti ir pagyrimo žodį. Mamytės, atvykusios iš kitų miestų prekiauti, gyrė mūsų pirkėjas ir sakė, kad radviliškiečiai – šilti ir nuoširdūs žmonės. Taip pat ragino mus, organizatores, nelaukti kelių mėnesių ir vėl suorganizuoti turgelį nepagailėjus savo brangaus laiko šeštadienį. Labai norėtųsi, kad tai taptų tradicija, tačiau viso šito nebūtų be Jūsų, mielosios mamytės“, – į turgelį susirinkusiems dėkoja I. Rudžianskienė.

Ji taip pat dėkoja Radviliškio Jaunimo mokyklos direktoriui J. Budriui, įsileidusiam mamas į mokyklos sporto salę, ir Radviliškio kultūros centrui.

Siekis – paremti nepasiturinčių šeimų vaikus

Mamų aktyvumas neapsiriboja vien turgelio organizavimu. Su vaikais jos lanko užsiėmimus, muzikos mokyklėlės pamokas, pasikalbėti ir smagiai laiką praleisti renkasi prie karstynių parke, sveikina viena kitą ir vaikus per gimimo dienas.

Sezoninius turgelius planuojančių mamų vienas iš didžiausių siekių, anot pašnekovės, – paremti nepasiturinčių šeimų vaikus: „Ir per turgelius rinkome daiktus. Juos nuvežėme į Socialinį centrą. Dabar mūsų tikslas – šių metų pabaigoje suorganizuoti labdaros renginį ar išsirinkti vieną šeimą, kurios Kalėdas paverstume šviesesnėmis. Juk mes visi turime galimybių – lieka ir rūbelių, ir gardesnis kąsnis. Tiesiog reikia tuo užsiimti“.

Nemoka tiesiog sėdėti ir nieko neveikti

Dvidešimt devynerių V. Savickė, kurios dukrytei Severinai kovo 24-ąją suėjo dveji metukai, juokiasi, kad nemoka tiesiog sėdėti ir nieko neveikti: Kartą su radviliškietėmis mamomis bendraujant internetiniame forume viena mamytė paklausė, ar nederėtų mūsų mieste suorganizuoti turgelio, kuriame būtų galima parduoti ar įsigyti vaikams skirtų daiktų. Tuomet man ir šovė idėja – kodėl gi ne? Nes kaip tik tuo metu buvo organizuojamas „Mamų turgus“ Vilniuje, Panevėžyje, Kaune ir Klaipėdoje. Forume paklausiau, ar atsirastų bendraminčių, norinčių prisijungti prie turgaus organizavimo – taip ir susibūrė mūsų penkių mamų ratelis“, – šypsosi veiklos pradžią prisiminusi moteris.

Laimingiausias vaikas yra tuomet, kai mato laimingą mamą

Jos teigimu, už galimybę būti tokiai, kokia norisi būti, ji yra be galo dėkinga vyrui Ernestui, kuris kartais atideda savo planus ir leidžia užsiimti širdžiai miela veikla: „Juk laimingiausias vaikas yra tuomet, kai mato laimingą mamą. Aš esu tokia, nes darau tai, ką norisi daryti ir dirbu tiek, kiek norisi, o ne sėdžiu užsidariusi tarp keturių sienų. Mano vyras į tai žiūri labai geranoriškai. Kai mūsų ratelis susibėga, jis čiumpa Severiną ir… pro duris. Leidžia išsikalbėti ir pabendrauti su mamomis“, – juokiasi V. Savickė.

 

 

Birželio 1 dieną Radviliškio miesto parke organizuojamas jau trečiasis Mamų turgelis“, kurio metu mamos ir tėčiai vienoje vietoje galės rasti drabužėlių, žaislų, knygų, priežiūros prekių savo vaikams.

 

Viena iš aktyviųjų radviliškiečių mamų Jurgita Kerpienė su savo šeima.

Asmeninio V. Savickės albumo nuotr. 

SEO paslaugos ir internetinė reklama https://seopaslaugos.com/internetine-reklama-privalumai-trukumai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE