NULL

Alkoholis visuomenei kenkia labiau už narkotikus

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu Radviliškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Aivaras Kardašius dalyvavo šioje įstaigoje vykusioje konferencijoje „Aš ir blaivybė mano aplinkoje“.

Susitikimo metu pasisakyta visuomenei skaudžia ir aktualia tema – alkoholio vartojimo įtaką nusikalstamumui ir teisės pažeidimams. Nors visiems žinoma, kad alkoholis žaloja ne tik fizinę, bet ir dvasinę žmogaus sveikatą, lemia moralinį jo nuosmukį ir skatina vykdyti įvairius teisės pažeidimus, statistika byloja, kad alkoholio poveikyje vykdomų nusikaltimų skaičius išlieka stabiliai aukštas.

Gausių diskusijų metu paminėta, jog alkoholio vartojimas ir smurto artimoje aplinkoje protrūkiai yra sunkiai atsiejami elementai, kurie sukelia ne tik tiesiogines fizines kančias, bet ir daro nepataisomą psichologinę žalą smurtautojų šeimose augantiems vaikams.

Asocialiose sąlygose besivystanti asmenybė siekia atkartoti negatyvius veiksmus, todėl alkoholį vartojantis smurtautojas daro žalą ne tik savo šeimos nariams, bet ir jo šeimoje augančio vaiko aplinkai už šeimos ribų.

Taigi, vaiko smurtas mokykloje, kieme, tyčinis svetimo turto niokojimas be jokios priežasties ar kitoks nepagrįstas negatyvus ir agresyvus elgesys, dažnai yra tiesioginė, smurtaujančio šeimos nario išdava.

Kita, ne mažiau svarbi šio reiškinio pusė yra ta, kad neblaivus asmuo dažnai pasirenkamas kaip potencialiausia nusikaltimo auka. Sutrikusi koordinacija ir susilpnėjęs dėmesingumas, sudaro palankias sąlygas nusikaltėliams pasinaudoti tokia žmogaus būsena. Auka silpniau priešinasi, blogiau įsimena įvykio aplinkybes, o kartais net nesuvokia, kad jos atžvilgiu sukčiaujama, užvaldomas turtas ar išgaunama svarbi informacija. Tokie faktoriai sunkina nusikaltimo atskleidimą, o tai reiškia, kad nusikaltimą vykdantis asmuo, turi galimybę ilgiau tęsti savo žalingą visuomenei veiklą.

Taip pat diskutuota apie neblaivių asmenų daromus administracinius teisės pažeidimus, t. y. sunkias girtų vairuotojų sukeltas pasekmes, neblaivius pėsčiuosius, alkoholio vartojimą viešose vietose ir su tuo susijusias pasekmes.

Susirinkusieji išsakė kategorišką nuomonę, kad itin svarbų socialinį darbą šioje srityje privalo lydėti sugriežtinos įstatymuose numatytos sankcijos, dar labiau apribota alkoholio reklama ir padidintos svaigalų kainos.

Pagal policijos pranešimą parengė Juozas GINKUS

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE