Alksniupiuose gyventojų iniciatyva įgyvendinami du projektai

Radviliškio rajono savivaldybės administracija sulaukė gyventojų paklausimų, iš kokių lėšų bus finansuojamas Alksniupių krašto skvero įrengimas bei Alksniupių kraštui nusipelniusio Algirdo Malinausko 100-mečiui įamžinti skirta meninė kompozicija.

Alksniupių krašto skvero projektas sulaukė didžiausio gyventojų palaikymo

Informuojame, kad Alksniupių seniūnaičio Armino Blinstrubo kaip privataus asmens parengtas projektas „Alksniupių krašto skveras“ 2023 metais buvo pateiktas dalyvaujamojo biudžeto konkursui didelės apimties projektų kategorijoje.

Savo pasiūlymus dalyvaujamojo biudžeto projektams galėjo teikti visi norintys asmenys, o už pateiktus projektus viešai galėjo balsuoti visi gyventojai. Tam projektui, kuris sulaukė didžiausio gyventojų palaikymo, skiriamas finansavimas iš Savivaldybės biudžeto. Už A. Blinstrubo parengtą projektą „Alksniupių krašto skveras“ savo balsus atidavė daugiausiai – net 460 – gyventojų, todėl šiam projektui įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto skirta 60 tūkstančių eurų suma.

Už šias lėšas bus sutvarkyta Alksniupių kaime, šalia Algirdo gatvės, esanti viešoji erdvė, sukuriant patrauklią aplinką krašto gyventojams ir svečiams, pastatyti suoleliai, vaikų žaidimo aikštelė, įrengtas apšvietimas, žalioji veja, pasodinti dekoratyviniai krūmai bei medžiai.

100-ųjų metinių proga nori įamžinti Algirdo Malinausko atminimą

2024 metais alksniupiečiai minės vieno iš ryškiausių krašto kūrėjų Algirdo Malinausko 100-ąsias gimimo metines. Ta proga „Kaimo bendruomenė „Draugas“, norėdama pagerbti ir pažymėti A. Malinausko svarų indėlį kuriant Alksniupių kraštą ir suformuotą stiprų krašto žmonių identitetą, sumanė pastatyti meninę kompoziciją A. Malinauskui atminti.

Meninis akcentas būtų pastatytas prie administracinio pastato. Meninei kompozicijai aukoti pinigus buvo pakviesti kaimo gyventojai bei visi, kuriems brangus A. Malinausko atminimo įamžinimas.

Šiuo metu gyventojai jau yra paaukoję apie 3500 eurų. Aktyvūs alksniupiečiai jau surado architektą bei dizainerius, kurie pažadėjo bendruomenei savo pagalbą suteikti nemokamai.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE