Baisogaloje bendraminčius subūrė keramikos užsiėmimai

Dažniausiai sakome, jog gyvenimas – nuolatinis bėgimas ir skubėjimas pamirštant patį svarbiausią dalyką – save. Atrasti laiko sau! Po sunkios darbo dienos ar tiesiog, kai galvoje ūžia milijonas minčių, norisi leisti patirti savo sielai atgaivą ar tiesiog pailsėti bendraminčių kompanijoje. Kad tas laikas neprailgtų ir būtų produktyvus bei išpildantis poreikius ir svajones, Baisogalos kultūros centro organizuotas projektas suaugusiesiems sukvietė pažinti molio pasaulį ir patirti gimstančio stebuklo procesą.

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymosi programos „Molio ir stiklo harmonija“ metu siekta bendruomenės domėjimosi savo šalies istorija, paveldu, naujomis meno technologijomis, stiprinamas bendruomeniškumas, plėtojamas kūrybinis mąstymas ir kūrybiškumas.

Rugsėjo–lapkričio mėnesiais Baisogalos kultūros centre organizuoti keramikos užsiėmimai „Molio ir stiklo harmonija“. Programos metu buvo apjungiamos senosios keramikos lipdybos tradicijos bei naujos dekoravimo technologijos.

Tris mėnesius vykdyto projekto metu į užsiėmimus aktyviai rinkosi 21 dalyvė, čia susipažino su interjero puošybos elementų kūryba iš molio. Pačios kūrė dekoratyvinius dirbinius, apdorojo savo gaminius aukštoje temperatūroje dekoruojant specialiais dažais, glazūromis.

Kūrybinius užsiėmimus vedė tautodailininkė Jadvyga Kurmanskienė, o didžiuliam kūrėjų būriui talkino tautodailininkas Donatas Kurmanskis. Šeimyninis tautodailininkų duetas yra daugelio individualių parodų rajone ir šalyje autoriai, vedantys keramikos užsiėmimus – edukacijas ir darželinukams, ir įvairaus amžiaus suaugusiems žmonėms.

Baisogalos kultūros centre vykę užsiėmimai neliko neįvertinti, per paskutinįjį užsiėmimą, kai dalyviai kūrybingai ruošė parodą, išgirsta labai daug gražių žodžių edukatoriams bei prašymų organizuoti daugiau tokio pobūdžio projektų.

Džiugu, jog moterys, įvertino tokių projektų svarbą teigdamos, jog visi tokio pobūdžio užsiėmimai padeda žmogui bendrauti, atrasti savo pomėgius, įsivertinti ir svarbiausią – neužsisėdėti namuose prie televizoriaus. Tad Baisogalos bendruomenės žmonių išsakyti pageidavimai leidžia susidaryti vaizdą, jog yra didelis poreikis tokioms edukacinėms veikloms. Taip pat labai džiugu, jog į mokymus atvyko ne tik miestelio, bet ir kitų apylinkių gyventojai.

Dalyviai lipdė taikomuosius ir dekoratyvinius keramikos darbus naudodami įvairius dirbinių formavimo būdus, susikūrė po 5–6 kūrybinius darbus, pradedant lėkštele, puodeliu, baigiant papuošalais.

Užsiėmimų metu buvo lavinama dalyvių fantazija, erdvinis mąstymas, pastabumas. Praktinė nauda – susipažinimas su keramikos amatu, savo rankomis sukurti darbai ir, svarbiausia, – galimybė pasidalinti savo kūryba su kitais, leisti bičiuliams pasidžiaugti projektų dalyvių sukurtų darbų paroda, kuri vyks iki lapkričio 30 dienos.

Projektą organizavo Baisogalos kultūros centras, projektą finansavo Radviliškio rajono savivaldybė.

Baisogalos kultūros centro informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE