NULL

Baisogaloje – greitai dvejų metukų sulauksianti policijos gerbėja

Jau beveik dveji metai, kaip du Šiaulių apskrities policijos pareigūnai įgijo dviejų Radviliškio rajono Baisogalos miestelio moterų prielankumą. Didžiųjų metų švenčių progomis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-osios kuopos mobiliojo būrio vadas Vytautas Linkus ir vyresnysis patrulis Darijus Malyševas visada sulaukia sveikinimų nuo 41-erių metų Ingridos Kreizienės ir greit jau dvejų metukų sulauksiančios jos dukrelės Eimantės.

Mergaitės mama sako, kad niekada nepamirš šių dviejų pareigūnų, nes likimas taip sudėliojo, kad, būtent, jie 2013 metų balandžio 19-ąją pagelbėjo, kad laimingai šį pasaulį išvystų jos ketvirtasis kūdikis – Eimantė.

Teko vykdyti netikėtą užduotį

„Kiekvienais metais mergaitės gimimo dienos šventė ne tik skaičiuos dukros kelią šiame pasaulyje, bet ir primins, kokiomis ekstremaliomis sąlygomis ji atkeliavo į šį pasaulį, primins tą virpulį, atgaminant situaciją ir nebyliai klausiant, kas būtų buvę, jei ne Šiaulių policijos pareigūnai. Todėl su kiekvienu Eimantės gimtadieniu mes kaskart jausime padėką šiems žmonėms“, – sako I. Kreizienė.

Kai 2013-ųjų balandžio 19-osios pavakary Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-osios kuopos mobiliojo būrio vadas Vytautas Linkus ir vyresnysis patrulis Darijus Malyševas išgirdo Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūno nurodymą vykti į Ginkūnus ir prie paukštyno pasitikti iš Pakruojo atvažiuojantį baltos spalvos automobilį „Volkswagen Passat“, neįsivaizdavo, kokios svarbos užduotį jiems teks vykdyti.

Ilgus metus policijoje tarnaujantiems patruliams teko atsidurti įvairiose situacijose. Juo labiau, kad pastaruoju metu abu dirba mobiliajame būryje, kurio specifika – masinių riaušių bei teisėtvarkos pažeidimų, padarytų grupės asmenų, likvidavimas bei viešosios tvarkos atstatymas. Taigi akistata su brutalia ir priešiškai nusiteikusia jėga – jiems nebaisi.

Nors jokios konfrontacijos tąkart nebuvo, tačiau pareigūnams įtampos užteko apsčiai, kai sužinojo, kad Ginkūnuose jie pasitiko iš Pakruojo rajono į Respublikinės Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko kliniką skubantį automobilį, kuriuo vyras vežė jau gimdyti pradėjusią žmoną.

Brangi buvo kiekviena minutė

Radviliškio rajono Baisogalos gyventoją gimdymas užklupo svečiuojantis Pakruojo rajone, Balsių kaime. Naujagimis į pasaulį pradėjo belstis savaite anksčiau nei buvo planuota. Moteris pradėjo stipriai kraujuoti. Susisiekusi su medikais ji išgirdo nurodymą nedelsiant skubėti į Šiaulius.

Kadangi gimdymas buvo jau prasidėjęs, tad brangi buvo kiekviena minutė. Laikas tirpo, įveikiant atstumą tarp Pakruojo ir Šiaulių, o važiavimas Šiaulių gatvėmis piko valandomis grėsė transporto kamščiais. Be to, nervinė įtampa vairuotojui darėsi nepakeliama ir pavojinga tiek jam pačiam, tiek gimdyvei, tiek ir kitiems eismo dalyviams. Tada moteris nutarė paprašyti policijos pagalbos.

Mobiliojo būrio pareigūnai, sužinoję situaciją ir jausdami didžiulę atsakomybę už gimdyvės ir ateinančiojo į pasaulį gyvybes, saugiai palydėjo radviliškiečius iki Motinos ir vaiko klinikos. Nuvežta į kliniką moteris buvo kritinės būklės, tačiau medikų tuoj pat sėkmingai operuota ir pasaulį išvydo Eimantė .

„Tądien buvome tokio streso būklės, kad net nepaklausėme nei pareigūnų vardų, nei jiems padėkojome. Tik pro automobilio langą pamojavome. Mūsų šeima labai dėkinga policijai už operatyvią reakciją į mūsų pagalbos šauksmą“, – dėkojo Ingrida, grįžusi iš ligoninės namo ir paskambinusi į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.

Pareigūnai pasveikino naujagimę ir jos mamą

O 26-erius metus policijoje ištarnavusiam Vytautui ir 12 metų savo gyvenimo šiai tarnybai atidavusiam Darijui, sužinojusiems apie sėkmingą stresinės situacijos pabaigą, buvo smalsu pamatyti, ką gi jie į šį pasaulį atlydėjo. Juo labiau, kad tokioje situacijoje pareigūnai atsidūrė pirmąkart per visą savo tarnybos laiką.

Praėjus 10-čiai dienų po specialiosios užduoties jie abu, nešini rožių puokšte gimdyvei ir Lietuvos policijos simboliu pliušiniu šuniuku Amsiumi naujagimei, peržengė Baisogalos gyventojų buto slenkstį. Taigi pareigūnų padovanotas Amsius, su kuriuo Eimantė dabar mielai žaidžia, nuolat primins jai pirmąją pažintį su policija.

Prieš šiuos Naujuosius metus Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą vėl pasiekė Ingridos Kreizienės elektroninis laiškas. Moteris Darijų Malyševą ir Vytautą Linkų sveikino su šventėmis ir linkėjo laimingų Naujųjų metų.

Parengta pagal policijos atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės pranešimą

Kreizų šeima.

Eimantė mielai žaidžia su pareigūnų padovanotu Amsiumi.  

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE