Baisogaloje nuskambėjo, nužvangėjo kapelos „Žvangulis“ ir kompozitoriaus V. Malinausko jubiliejinis vakaras

Lapkričio 25-ąją Baisogaloje nuskambėjo, nužvangėjo liaudies kapelos „Žvangulis“ ir kompozitoriaus Vilimo Malinausko jubiliejinis vakaras. V. Malinauskas, kompozitorius, Baisogalos kultūros centro meno vadovas, dirigentas ir dainininkas, minėjo kūrybinės veiklos 60-metį, o jo vadovaujama liaudies kapela „Žvangulis“ – 50-ies metų veiklos sukaktį.

Iškilmingas paminėjimas prasidėjo Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčioje kunigo A. Urbelio šv. mišiomis už „Žvangulio“ kolektyvo išėjusius narius. Mišiose kompozitoriaus sukurtas giesmes giedojo Rozalimo choras „Gaudulė“.

Po mišių visi rinkosi į Baisogalos kultūros centrą, kuriame apžiūrėjo kompozitoriaus V. Malinausko sukurtų knygų parodą, jų iš viso net 17.

Prieš šventinį koncertą žiūrovai turėjo galimybę pažiūrėti liaudies kapelos „Žvangulis“ klipų.

Koncertas prasidėjo iškilmingu V. Malinausko sukurto Baisogalos himno giedojimu, kurį atliko Baisogalos kultūros centro mišrus choras „Naktikovas“ (vadovė N. Bernadickienė, koncertmeisterė R. Vaigauskaitė) ir Rozalimo choras „Gaudulė“ (vadovė J. Skorupskienė, koncertmeisterė R. Vaigauskaitė), akompanavo V. Malinausko vadovaujamas orkestras.

Tokia ypatinga proga į Baisogalą atvyko labai daug garbingų svečių, Maestro bičiulių, bendražygių, kartu su Vilimu aplankiusių didžiąsias pasaulio scenas.

Kompozitorių pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis. Kalbėdamas apie kompozitoriaus nuveiktus didingus darbus, meras įvardijo, jog tokią veiklą kūręs žmogus turi būti vadinamas kultūros riteriu ir įteikė Radviliškio krašto kultūros riterio atributą – kardą.

Kompozitoriaus pasveikinti atvyko ir Seimo narys A. Čepononis bei Seimo nario patarėja J. Margaitienė, jie kompozitoriui įteikė Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen padėkos raštą.

Kompozitorių pagerbė ir atvyko pasveikinti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Simelis, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė, LSMU Baisogalos gyvulininkystės instituto direktorius Artūras Šiukščius, Baisogalos kūrėjas, Baisogalos garbės pilietis Pranas Meilus, kaimiškos muzikos kapelos „Dubysa“ ilgametis vadovas Gintautas Grigalis, LMTA Klaipėdos fakulteto Muzikos katedros docentas V. Alenskas, Panevėžio vaikų ir jaunimo šokių kolektyvo „Pynimėlis“ vadovai Ričardas ir Rita Bakanauskai, pagrindinis naujausios V. Malinausko knygos „Nuskambėjo, nužvangėjo“ leidybos rėmėjas UAB „Granulita“ direktorius Girmantas Praninskas bei R. Jablonskis, daug metų iš eilės bendraujantis ir remiantis kompozitoriaus kūrybos leidybą Kazimieras Masilionis, buvusi Baisogalos kultūros centro direktorė Irena Žmoginienė ir Baisogalos kultūros centro kolektyvas.

Kompozitoriaus ir „Žvangulio“ kolektyvo pagerbti ir pasveikinti atvyko draugai, scenos bičiuliai, kurie glaudžiai susiję su V. Malinausku, su jo kūryba, su kolektyvu. Tad vieni iš pirmųjų sveikintojų, atlikę V. Malinausko sukurtus kūrinius – choras iš Rozalimo „Gaudulė“ (vadovė J. Skorupskienė, koncertmeisterė R. Vaigauskaitė), jungtinė kapelija iš Panevėžio „Subėgtinė“ (vadovė A. Vinskienė), Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“ (vadovas T. Kanapinskas).

Savo naujai sukurtus koncertinius pasirodymus žiūrovams dovanojo vakaro šeimininkai – kapela „Žvangulis“ (vadovas V. Malinauskas). Visi sveikinusieji ir atlikę koncertines programas apdovanoti kompozitoriaus knyga „Nuskambėjo, nužvangėjo“.

Šeši dešimtmečiai kūrybos – per tuos metus daug visko nuveikta, sukurta, apkeliauta, patirta, laimėta, pralaimėta… Kiek džiaugsmo, kiek nerimo, kiek įvairiausių emocijų patirta… Kūryba nėra pats lengviausias kelias šiam pasauly. Apie visą tą kūrybinę kelionę V. Malinauskas šiemet išleido autorinę knygą pavadinimu „Nuskambėjo, nužvangėjo“.

Ši knyga išleista pagal Grožinės literatūros ir kitų Radviliškio rajono savivaldybei reikšmingų leidinių leidybos projektą, rėmėjas UAB „Granulita“ direktorius Girmantas Praninskas.

Kompozitoriaus knygą pristatė literatas, publicistas, kraštotyrininkas Aleksandras Šidlauskas. Pristatydamas jau 17-ąją kompozitoriaus knygą pranešėjas prisiminė daug bendrų patirčių, poezijos eilėmis apibūdino autorinę V. Malinausko knygą, kurioje sutalpinta visa 60 metų kūrybinė patirtis, kūriniai, žmonės ir aplankytos didžiosios ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio scenos. Knygoje labai daug straipsnių apie kompozitorių yra pateikę jo bendraminčiai, muzikologai, šios srities profesionalai.

V. Malinauskas – žmogus, kuris per savo 6 kūrybos dešimtmečius kartu su liaudies kapela aplankė daugybę pasaulio šalių: Vengriją, Afriką, Portugaliją, Slovakiją, Italiją, Lenkiją, Vietnamą, Urugvajų, Prancūziją, Vokietiją. Didžiąją Britaniją ir kt.

Kelionės yra kelionės, bet apdovanojimai – visai kas kita. Vilimas Malinauskas LTSR kultūros žymūnas, J. Švedo I premijos laureatas, laimėjo konkurso „Aukso paukštė“ nominaciją „Geriausia liaudiškos muzikos kapela ir vadovas“. V. Malinauskas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu, suteiktas Baisogalos garbės piliečio vardas, įrašytas į miestelio Pasididžiavimo knygą, už nuopelnus kultūrai įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklas ir šio garbingo jubiliejaus proga įteikta dar viena labai reikšminga dovana – Radviliškio rajono savivaldybės meras K. Račkauskis įteikė Kultūros riterio kardą.

Ta proga kompozitorius Vilimas Malinauskas visus savo ilgamečius kolektyvo dalyvius (B. Laivienė, L. Malinauskaitė-Visockienė, A. Digimaitė-Leleikienė, B. Ramanauskas, A. Marašinskas, S. Mikutis) apdovanojo savo sukurta knyga ir padėkos raštais.

Tą vakarą neliko užmirštų, nepaminėtų… Visiems padėkota net už patį mažiausią prisidėjimą prie „Žvangulio“ kūrybinės veiklos. Šventinį vakarą vainikavo visų, buvusių ir esamų, liaudies kapelos „Žvangulis“ narių ir žiūrovų kartu atliktas Vilimo Malinausko „Linksmasis maršas“.

Baisogalos kultūros centro informacija

S. Mikučio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE