NULL

Baisogaloje vėl atversta Pasididžiavimo knyga

475-ąjį gimtadienį šventusi Baisogala savus ir viešinčius miestelyje svečius stebimo mokėjimu linksmintis. Tris dienas netilo baisogališkių muzikos ir šokių kolektyvų koncertai, ūžė sporto renginiai, skambėjo Baisogala, pilna juoko ir džiugesio.

Į šventę atvykęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, sveikindamas baisogališkius su švente, linkėjo miesteliui dar ilgai gyvuoti. „Labai džiugu, kad miestelis vis gražėja, o miestelio dienos – visų laukiama šventė, kurioje yra puiki proga susitikti su draugais ir bičiuliais, giminėmis, kurie kažkada čia gyveno, augo, mokėsi ar dirbo, o šiandien atvyko pasidžiaugti kartu su visais, pabūti šventiniame šurmulyje“, – sakė jis. Baisogalos seniūnijai gimtadienio proga jis įteikė piniginę dovaną. Visus, švenčiančius Baisogalos gimtadienį, pasveikino ir LR Seimo narė Virginija Baltraitienė.

Į Pasididžiavimo knygą, tradiciškai kasmet papildomą, šiemet jau dešimtą kartą atverstą, šalia jau esančių 55 Baisogalos garbės piliečių pavardžių ir septynių Baisogalos garbės įstaigų įrašytos dvi naujos pavardės tų, kuriuos prisimins ir gerbs dar ne viena baisogališkių karta: šviesaus atminimo Vlado Žeromskio, Baisogalos krašto šviesuolio, muzikanto, poeto, visuomenininko, ir Vilijos Kaščionienės, Baisogalos kultūros namų vadovės, puoselėjančios senąsias ir kuriančios naujas Baisogalos švenčių tradicijas, nuolat besirūpinančios, kaip ir kuo nustebinti baisogališkius ir tarsi iš gilaus, neišsemiamo šaltinio nuolat traukiančios vis naujas idėjas. Knygoje už jau Anapilin išėjusį tėvą pasirašė duktė Birutė Žeromskaitė Panumienė. Vlado Žeromskio knygą ,,Vadinkite mane sėjėju“ pristatė autoriaus duktė Birutė ir knygos redaktorė Regina Vaitkevičienė. Įamžinti tėvo atminimą Birutę paskatino Radviliškio viešojoje bibliotekoje dirbanti redaktorė Gražina Dunauskienė. Į knygos puslapius sudėti V. Žeromskio atsiminimai apie tremties metus, šeimos nuotraukos, jo eilėraščiai.

Po renginio Baisogalos kultūros namuose visi svečiai susirinko Baisogalos miestelio centrinėje aikštėje į šventės atidarymo ceremoniją. Čia parašiutininkai, baikeriai ir jaunieji šauliai iškilmingai įvežė ir iškėlė Lietuvos, Europos Sąjungos ir Baisogalos seniūnijos vėliavas. Trijų dienų šventės pradžią paskelbė trys patrankos salvės: už Lietuvą, už Laisvę, už Baisogalą.

Vakare baisogališkius į koncertą pakvietė romansų vakaras „Nebegrįšiu laukų takeliu“, jame romansus dainavo ir klausančiųjų širdis graudino 21 kolektyvas iš Baisogalos, Radviliškio, Šiaulių, Pakruojo, Pasvalio ir Raseinių.

Tą pačią dieną Baisogaloje atidarytas sporto klubas „Auridana“, kuriai įrengti pagal įgyvendinamą vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ strategiją „Gyvenimo kokybės gerinimas Radviliškio rajono kaimo vietovėse“ Leader metodu, skirta apie 137 tūkstančius litų paramos. Baisogališkiai joje galės turiningai leisti laisvalaikį, sportuoti. Jų lauks treniruokliai, uždara teniso aikštelė, krepšinio ir futbolo aikštelės.

Šventėje baisogališkiams koncertavo Vilniaus jaunimo bigbendas ,,The Magic Time Orchestra“ (vad. Eugenijus Vedeckas), kamerinis ansamblis VšĮ ,,Vilniaus arsenalas“ (vad. R. Romoslauskas), grupė „Išjunk šviesą“, Baisogalos kultūros namų kolektyvai „Dainoriai“, „Daina-va“, ,,Žvangulis“, šoko vyresnių ir jaunųjų baisogališkių choreografiniai kolektyvai.

Birželio 14-ąją Baisogaloje prisiminti tie, kurie buvo ištremti iš savo gimtųjų namų ir niekada į juos nebegrįžo iš Sibiro platybių. Atsiminimų popietėje pristatyta knyga ,,Kai skausmu aidėjo širdys“ (sudarytojos – Irena Žmoginienė ir Regina Vaitkevičienė). Knygos sudarytojos padėkojo visiems prisiminimais pasidalijusiems, knygos išleidimą parėmusiems žmonėms.

Baisogalos dvare organizuotoje konferencijoje kalbėta apie Baisogalos dvaro įtaką regioninei kultūrai, gyvulininkystės mokslo plėtrą, apie dvarų heraldiką pasakojo Baisogalos garbės pilietis, Nacionalinės premijos laureatas Arvydas Každailis.

Trečioji šventės diena buvo skirta šeimoms, vaikams. Aplankyti ir dėmesiu apdalyti Baisogalos ligoninės ir globos namų ligoniai, jiems įteikti Dailės mokyklos Baisogalos klasės mokinių ir Baisogalos žmonių su negalia skyriaus padaryti darbeliai, daug dėmesio skirta saugaus eismo ir saugumo klausimams, į dangų paleista šeimos ateities svajonė. Visi norintieji galėjo apžiūrėti Krašto apsaugos savanorių demonstruotą ginkluotę, vaišinosi kareiviška koše, kurią virė šauliai ir Baisogalos bendruomenė.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Baisogališkius sveikina Darius Brazys, Radviliškio rajono savivaldybės meras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE