Baisogalos Komaro dvaro parke – spektaklis „Lapkričio 13“

Birželio 12 dieną į Baisogalos Komaro dvaro parką atvyko projekto „Jaunimo Menoterapija“ menininkas, režisierius Aleksandras Špilevojus. Režisierius mūsų krašto jaunimui padovanojo spektaklį „Lapkričio 13“. Esame pamaloninti, nes mums pirmiesiems nusišypsojo laimė išvysti ir patiems sudalyvauti šio įspūdingo spektaklio premjeroje.

Ieškodami vietų šiam spektakliui rodyti, net patys to nežinodami, parinkome erdvę, tobulai atitinkančią spektaklio temą. Spektaklis buvo rodomas Komaro dvaro parko senojoje estradoje. Laiko mačiusi ir ne vienerius metus skaičiuojanti erdvė puikiai atliepė spektaklio temą. Spektaklio pavadinimas „Lapkričio 13“, o visas siužetas – mirties tema ir mirties baimė. Atrodo labai baisu ir netinka jaunimui, bet režisierius išsyk skuba nuraminti, jog apie mirtį ir baimę kalbėsime linksmai ir suprantamai.

Šio spektaklio metu kūrėjas iš karto visus nuteikė, jog bus ne vienas aktorius, o visi. Taigi, kas ruošė baltą mišrainę gedulingiems pietums, kas ieškojo ir užrašė „paskutinės“ melodijos žodžius…

Jaunasis menininkas pristatė situacijas iš savo bei savo artimųjų gyvenimų. Tos situacijos visos buvo susijusios su baime, su mirties nuojauta bei artimųjų netektimi. Per išgyventas akimirkas perteikta istorija yra labai jautri, nes kiekvienas esame patyrę tokių situacijų savo gyvenimuose.

Šiandienos jaunimas dažnai net nesusimąsto, koks trapus yra žmogaus gyvenimas, kaip greitai gali baigtis svajonės, gyvenimo planai ir kaip mes turime gerbti bei stengtis kuo daugiau laiko atiduoti savo tėvams, seneliams, nes nežinome, kuri diena gali būti paskutinė. Dažnai laiku nepasakytas žodis, padėka ar tiesiog užjautimas gali nebepasiekti adresato. Gyvenimo laikinumas – žmogaus valios nevaldomas procesas.

Džiugu, kad į projekto renginius taip gausiai atvyksta jaunimas iš Radviliškio miesto ir rajono gimnazijų. Organizatoriai dėkoja Komaro dvaro šeimininkams už suteiktas erdves kultūrinei veiklai vykdyti.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Baisogalos kultūros centro informacija

Nuotraukos Sigito Mikučio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE