Rugpjūčio 23-iąją krašto žmonės rinkosi į Dievo Apvaizdos atlaidus Dapšionių bažnyčioje.

Beinoravoje sportiškai atšvęstas 434-asis gimtadienis

Besibaigiant vasarai Beinoravos krašto žmonės tradiciškai mini kaimo gimtadienį. Šįmet 434–ąsias metines pradėjo visas renginių ciklas.

Varžėsi įvairiose sporto rungtyse

Penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, kraštiečius sukvietė Beinoravos bibliotekos 50 metų jubiliejaus šventė „Sugrįžkime savos istorijos takais“.

Šeštadienis – sveikatingumo ir sporto diena. Nors Labučių pagrindinė mokykla uždaryta jau gerą dešimtmetį, bendruomenė kruopščiai prižiūri likusius sporto aikštynus, kad kiekvienas norintis galėtų sportuoti vaikščiodamas ar bėgdamas stadiono ratu, išmėgindamas jėgas krepšinio ar tinklinio aikštelėje. Todėl rugpjūčio 22 dieną aikštyne skambėjo įvairaus amžiaus dalyvių balsai.

Sporto šventė prasidėjo bėgimo varžybomis. Tarp ikimokyklinukų pirmąją vietą laimėjo Jokūbas Smelstorius, antras buvo Tijus Šlamas. Tarp mokinių mergaičių nugalėjo Kamilė Petrikauskaitė, antra buvo Indrė Vaicekauskaitė, trečia – Emilija Rukuižaitė, mokinių berniukų gretose pirmas buvo Julius Sinkevičius, tarp moterų greičiausia buvo Gabrielė Bazaraitė, antra – Jūratė Vilčiauskaitė–Smelstorienė, trečia – Neringa Katutienė.

Šiais metais labai atkakli kova vyko tinklinio aikštelėje. Nugalėjo svečių iš Pasvalio komanda: Andrius Kivenas, Kasparas Žvigaitis, Skirmantas Pavilionis, Rokas Jasiulaitis, Rimantas Steponavičius ir Klaudijus Donskis.

Šaškių varžybose tarp vyrų nugalėjo Marius Aven, antras – Romualdas Bluzma, trečias – Stasys Mačiulis. Moterų grupėje pajėgiausia buvo Jūratė Vilčiauskaitė–Smelstorienė, antra–trečia vietomis pasidalijo Jūratė Kuraudienė ir Vaiva Kaklauskienė. Tarp vaikų pajėgiausias buvo Nedas Milkus, antras – Gytis Vaicekauskas.

Stalo teniso varžybose po įtemptos kovos pirmąją vietą iškovojo Audrius Kivėnas, antroji vieta atiteko Klaudijui Donskiui, trečioji vieta – Neringai Katutienei.

Lietuva – krepšinio kraštas, tad ir Beinoravoje jaunuoliai demonstravo puikų žaidimą. Sveikiname I vietos laimėtojus DYZ NOUT iš Sidabravo: Karolį Staškūną, Dominyką Alūzą, Simą Gvinių, Paulį Kulbę, II vietos laimėtoją Perekšlių komandą ir šeimininkus, užėmusius III vietą.

Labai gausus būrys dalyvių išmėgino jėgas smiginio rungtyje. Pirmąją vietą iškovojo Klaudijus Donskis, antras – Rimantas Ožaliskas, trečias – Skirmantas Povilionis.

Rankų lenkimo varžyboms teisėjavo nacionalinės kategorijos teisėjas Vitalijus Survila. Pasigalynėti panoro 12 vyrų ir 10 moterų. Nugalėjo Kasparas Žvigaitis, antras – Darius Naujokas, trečias – Ernestas Vaškevičius. Tarp moterų pajėgiausia buvo Neringa Katutienė, antra – Jūratė Vilčiauskaitė–Smelstorienė, trečia – Galevnaja.

Svarsčių kėlimo varžybose tarp vyrų stipriausias buvo Kasparas Žvigaitis, o moterų – Neringa Katutienė.

Visi dalyviai apdovanoti medaliais, nugalėtojai – taurėmis ir diplomais.

Atlaidai – pašviesėjusioje bažnyčioje

Visi vaišinosi skania grikių koše, o mažieji sportininkai ir žiūrovai džiaugėsi batutu.

Šventė sukvietė dalyvius iš įvairių Lietuvos vietų: ne tik kaimyninių kraštų – Sidabravo, Naujamiesčio, Perekšlių, Dapšionių, Šniūraičių gyvenviečių, bet ir iš Radviliškio, Šiaulių, Šilutės, Panevėžio, Pasvalio, Vilniaus. Džiaugiamės, kad pakėlę sparnus beinoraviškiai grįžta, kad išmėgintų jėgas sporto rungtyse, kad susitiktų su tėvais, kaimynais ir kraštiečiais.

Susitikimai tęsėsi sekmadienį, rugpjūčio 23-iąją, krašto žmonės rinkosi į Dievo Apvaizdos atlaidus Dapšionių bažnyčioje. Visi džiaugėsi pašviesėjusia ir atnaujinta bažnyčios aplinka.

Klebonas Saulius Sausdravas savo pamokslu ragino kiekvieną pirmiausia pažvelgti į save, savo sielą, rasti joje atlaidumo, supratingumo kitam, šalia esančiam, šv. Evangelijos pavyzdžiu skatino nesipykti, dalintis gerumu, visiems vieningai ir nuoširdžiai pagal išgales rūpintis ir materialine krašto gerove, ir dvasiniu bendruomenės pasauliu.

Bendruomenės vardu padėkota ūkininkui Vytautui Čepaičiui, inicijavusiam ir prisidėjusiam prie bažnyčios remonto, klebonui Sauliui Sausdravui, negaištant besiėmusiam organizacinių darbų ir šv. Mišiose dalyvavusiam rajono merui Antanui Čepononiui, pasirūpinusiam lėšų skyrimu vienai iš seniausių rajono bažnyčių.

Prasmingų sveikinimų ir linkėjimų tarė Audronė Jokūbauskienė, bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas. Po atlaidų kraštiečiai dalyvavo Agapėje.

Pagerbtos motinos, pasveikinti jubiliatai, padėkota rėmėjams

Saulei krypstant vakarop visi rinkosi į kaimo gimtadienio šventę, prie gražiai, meniškai papuoštų kultūros namų.

Pasidalinta praėjusių metų atgarsiais, nuotaikomis, džiaugsmais ir rūpesčiais. Išėjusiųjų Anapilin žmonių atminimui nuneštos žvakelės prie kaimo kryžiaus. Kaip ir visus, be abejo, ir beinoraviškius sukaustė karantino gniaužtai, jie atėmė iš beinoraviškių tradicinę Motinos dienos šventę, todėl dabar buvo pasveikintos motinos, joms skambėjo posmai ir dainos.

Sidabravo seniūnijos specialistė Irena Skurdelienė sveikindama pasidžiaugė žmonių sutelktumu, bendruomenės pirmininko Jono Vilčiausko, seniūnaitės Rūtos Jelinskienės iniciatyvumu, nuoširdžiu rūpinimusi kaimo aplinkos grožiu, tvarkingumu ir žmonių gyvenimo patogumu. Ji linkėjo ir toliau išlikti gyvu, kuriančiu, dirbančiu ir švenčiančiu Lietuvos kampeliu.

Klebonas Saulius Sausdravas palinkėjo santarvės, geranoriškumo ir dvasinės tvirtybės, nenutolstant nuo bendražmogiškųjų katalikiškųjų vertybių. Buvo pagarsintas ir Seimo nario Algirdo Butkevičiaus sveikinimas.

Su pagarba pasveikinti krašto žmonės, minintys garbingus jubiliejus, palydėti į mokyklą žengiantys pirmokai ir šįmet gimę būsimi bendruomenės piliečiai.

Padėkota šventės rėmėjams: Sidabravo seniūnijai, Rasai ir Remigijui Sipavičiams, Agnei ir Donatui Skubriams, Reginai ir Rimvydui Lukošiams, taip pat daugeliui už pagalbą organizuojant šventę.

Sidabravo seniūnija mažiesiems dalyviams dovanojo putų šou.

Nuskambėjus Beinoravos krašto himnui, suskambėjo Šeduvos kultūros ir amatų centro kaimo kapelos (vadovė Evelina Stalgienė), Beinoravos moterų ansamblių (vadovė Emilija Bieliūnienė), Egidijaus Impolio ir Rolando Sereikos dainos bei muzikinės improvizacijos.

Susirinkusieji dar ilgai nesiskirstė, vaišinosi šiupiniu, bendravo, linksminosi, dalijosi ateities planais ir džiaugėsi savo ramiu, saugiu Beinoravos kraštu.

Beinoravos bendruomenės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE