Bibliotekoje seni daiktai atgaivino prisiminimus

Vasario 28 dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko tvariam vartojimui skirtas renginys „Seniausias mano šeimoje daiktas – kuo jis naudingas“. Renginio metu širdžiai brangius ir ne vieną dešimtį jau skaičiuojančius daiktus buvo pakviesti pristatyti Knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai.

Susitikimo tikslas – skatinti neišmesti senų, iš pirmo žvilgsnio nebenaudojamų daiktų, perduoti juos iš kartos į kartą, perdaryti, atnaujinti, pritaikyti naujam vartojimui bei pasidalinti daiktų istorijomis.

Kiekvieną iš klubo narių atsineštą daiktą lydėjo prisiminimai ir asmeninės istorijos. Ar tai būtų mamos siuvinėtas paveikslas su Vyčiu (pristatė S. Žibienė), mamos dainų sąsiuvinis (G. Jurėnienė), Romaldo Jurėno senelio nuotrauka (fotografuota 1921–1922 m.) kareiviška gertuvė (istorija dalijosi N. Nejienė), muziejaus atidarymo proga 1975 m. pagamintas Jono Marcinkevičiaus bareljefas (5 vnt. išdalinti Krikštanų šeimos giminaičiams), Z. Krikštanienės išsaugotas mamos žiedas, J. Kaučikienės senelio šeimos nuotrauka, buvusios chormeisterės Z. Zakienės chorų albumas, S. Kilbausko senelio kuopos nuotrauka, pavadinta „Nutraukta dėl atminties“, klasės nuotrauka.

Visos šios istorijos buvo be galo įdomios ir prasmingos. Jauki popietė privertė susimąstyti ne tik apie praeitį bet ir tvarią, pokyčiais paremtą ateitį.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE