NULL

Devintinių procesija Radviliškyje

Radviliškio parapijos tikintieji dalyvavo tradicinėje Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių) procesijoje Radviliškio miesto gatvėmis. Prie keturių gėlėmis ir žolynais papuoštų altorių tikintieji meldėsi ir garbino Eucharistinį Kristų.

Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo liturgine iškilme Bažnyčia ypatingu būdu teikia garbę Kristui, kuris yra vienintelis kelias pas Tėvą, ir kartu dėkoja už jo buvimą su mumis, jo pasilikimą Eucharistijoje. Procesiją papuošė Lietuvos ir Radviliškio vėliavos, bažnytinės vėliavos su šventųjų atvaizdais. Joje dalyvavo parapijos kunigai, Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios suaugusiųjų ir jaunimo chorai, gausus tikinčiųjų būrys. Švč. Sakramentą nešė ir Eucharistijos liturgijai vadovavo kunigas dekanas monsinjoras Gintas Sakavičius.

Devintinių procesija prasidėjo Švč. Sakramento išstatymu ir adoracija Radviliškio parapijos bažnyčioje. Pasibaigus Mišioms, tikintieji keliavo pagarbinti Eucharistinio Jėzaus prie keturių papuoštų altorėlių, kurie, kaip ir kasmet, buvo įrengti aikštėje prie Radviliškio rajono savivaldybės, aikštelėje prie Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos ir Radviliškio miesto kultūros centro prieigose. Prie altorėlių sugiedotos visų keturių Evangelijų – pagal Matą, pagal Morkų, pagal Luką ir pagal Joną – ištraukos ir skelbtos homilijos.

Devintinių procesija baigėsi Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje Švč. Sakramento pagarbinimu ir palaiminimu. Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo procesija, švenčiama praėjus devynioms savaitėms po Kristaus Prisikėlimo, ja dėkojama Dievui už tą nuostabų stebuklą, kuriam apsakyti, pasak šv. Jono, neužtektų žmogaus proto, išminties ir žodžių. Dalyvaudami procesijoje, miesto gyventojai galėjo savo gyvenimo kelionę suvokti kaip procesiją su Kristumi ir pas Kristų.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Eisenoje – ir jauni, ir vyresnieji.

Eisenoje – Lietuvos ir Radviliškio rajono vėliavos.

Pirmoji stotelė – prie Nikės paminklo.

Prie Nikės paminklo.

Radviliškio tikintieji.

Švenčiausias Sakramentas išnešamas į antrąją stotelę.

Švenčiausią Sakramentą neša Radviliškio parapijos dekanas, monsinjoras Gintas Sakavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE