Dienos šviesą išvydo Radviliškyje gyvenančio karikatūristo Amalijaus Narbuto knyga

Šią vasarą dienos šviesą išvydo Radviliškyje gyvenančio karikatūristo Amalijaus Narbuto knyga „Karikatūros“. Pinigų knygos leidybai autorius gavo laimėjęs šių metų kovo mėnesį Radviliškio rajono savivaldybėje paskelbtą konkursą kūrybos paramai gauti. Į knygą buvo sudėti A. Narbuto karikatūros ir šaržai.

Knygos kūrėjas yra surengęs daug savo karikatūrų prezentacijų tarptautiniuose renginiuose: parodose, festivaliuose, galerijose, o per pristatymus Lietuvos vardas buvo paskelbtas kataloguose, internete ir galerijose net 38 kartus.

A. Narbutas daug parodų yra surengęs kaip grafikas, jo darbų yra įsigiję Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir Kanadoje, o Vinco Kudirkos portreto plakatas yra garsaus pasaulyje karalienės Viktorijos ir jos vyro Alberto muziejaus „V ir A“ Londone fonduose.

Knygos autoriaus šeimos gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. Iš Vilniaus, kuriame gyveno, 1941 metais buvo tremiami į Sibirą, tačiau tėvą ištrėmė pirmiau, o likusią šeimą žadėjo išvežti po kelių dienų, bet tai padaryti sutrukdė karas. Tačiau ir vokiečių okupantai skyrė 24 valandas apleisti Vilnių.

1942 metais A. Narbuto šeima persikėlė į Radviliškį. Čia būsimasis knygos autorius lankė mokyklą, iš kurios 1947 metais su kitais trimis bendraklasiais buvau tardomas KGB ir pašalintas iš mokyklos su „vilko bilietu“ už sovietinių pamatų griovimą.

Nuo 1958 metų A. Narbutas ilgus metus gyveno ir dirbo Šiauliuose. Vėliau persikraustė į Joniškį, o šių metų sausio mėnesį persikėlė į Radviliškį.

“Radviliškio naujienų” informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE