NULL

Duris atvėrė „Imantų“ bendruomenės namai

2010 metų lapkritį susikūrusi „Imantų“ bendruomenė iki šiol neturėjo jokio visuomeninio pastato, kuriame būtų galėjusi burtis ir vykdyti nuoseklią veiklą. Tik didelėmis bendruomenės žmonių pastangomis pagaliau iš dalies baigtas renovuoti šiaudų namas, visų imantiškių meiliai vadinamas šiaudinuke.

Džiugiai nuteikė bendruomenės namų aplinka

Kasmet liepos trečiąjį šeštadienį Baisogalos priestočio bendruomenė „Imantai“ sukviečia kraštiečius į tradicinį susitikimą. Šį kartą susitikimas buvo ypatingas – visi susirinko iš griuvėsių prikelto pastato – šiandien jau „Imantų“ bendruomenės namų – kieme. Iki renginio pradžios susirinkusieji dairėsi po bendruomenės namų aplinką, džiaugėsi dailiai nušienauta teritorija, besiskleidžiančiais jurginų žiedais ir kitoje kelio pusėje, buvusio šiukšlyno vietoje, įrengtais gėlynais, pėsčiųjų takeliu, vandens lelijų žiedais vandens telkinyje, vadinamame Imantėliu.

Šventėje netrūko garbių svečių

Į šventę susirinko didelis būrys – apie pusę tūkstančio vietos ir aplinkinių vietovių gyventojų bei svečių, kuriems svarbus tarpusavio bendradarbiavimas, kurie moka kartu nuoširdžiai pasidžiaugti ir įvertinti pastangas gražiau, kultūringiau gyventi, rūpintis savo krašto žmonėmis. Tarp svečių buvo „Imantų“ bendruomenės narė, Seimo narė Virginija Baltraitienė, ką tik paskirta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministre. Svečiavosi Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius, Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ atstovės Andželika Barčkienė ir Edita Šiaulianskienė, Baisogalos seniūnijos seniūno pavaduotoja Aldona Vaičiurgienė, kaimyninių bendruomenių vadovai Virginija Našlėnienė, Gitana Kemešienė, Artūras Radžiūnas, Baisogalos mokyklos-darželio direktorė Vita Poškienė, Grinkiškio kredito unijos vadovė Jolanta Mižutavičienė, „Sidabrinės gijos“ vadovė Ona Švedienė, įmonės „Auridana“ vadovas, Baisogalos seniūnaitis, „Imantų“ bendruomenės narys Aurimas Gaidžiūnas, ūkininkas Rimantas Budreckas, buvęs Baisogalos miestelio bendruomenės vadovas, Baisogalos garbės pilietis Algirdas Stikliūnas, Baisogalos garbės pilietė Irena Birutė Žmoginienė, dailininkė Inga Ginkevičiūtė, Jurijaus Andrašiūno, iš kurio buvo įsigytas bendruomenės namų pastatas, giminaičiai, Baisogalos klebonas Tomas Janavičius, kiti garbūs svečiai.

Pirmininkas apžvelgė nueitą kelią

Šventė prasidėjo tradiciniu parašiutininkų pasirodymu – jau treti metai, kai tradicinės šventės metu Šiaulių parašiutininkų klubo vyrai nusileidžia į bendruomenės teritoriją. Kaip visada, jie iš dangaus nusileido su trimis vėliavomis: Lietuvos, Europos Sąjungos ir „Imantų“ bendruomenės. Vėliavos buvo iškilmingai perduotos bendruomenės vyrams ir, aidint fanfaroms, iškeltos. Nuskambėjo Lietuvos ir Europos Sąjungos himnai, atliekami puikaus kolektyvo – Baisogalos kultūros namų pramoginės muzikos orkestro (vadovas – maestro Vilimas Malinauskas). Šventės pradžioje „Imantų“ bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius trumpai apžvelgė bendruomenės nueitą kelią, nurodė svarbiausias veiklos sritis. Kaip teigė pirmininkas, bendruomenė pateikė 7 projektus, iš kurių finansavimą gavo šeši, o šių projektų piniginė išraiška – per 300 000 litų. Svarbiausias projektas – be abejo, pastato rekonstrukcija ir amatų kiemelio įkūrimas. Pirmininkas padėkojo bendruomenės žmonėms, kurie visuotinio susirinkimo metu nusprendė pastato negriauti, o jį rekonstruoti, išsaugant šiaudinio namo statybos technologijas, todėl šiandien turi unikalų namą – vienintelį tokį visame Radviliškio rajone.

R. Vaitkevičius papasakojo susirinkusiesiems apie tradicines bendruomenės šventes, paminėjo talkas „Darom“, į kurias visada gausiai renkamasi, bendruomenės narių išvykas. Anot pirmininko, kitos bendruomenės galėtų pavydėti „Imantams“ susiklausymo, žmonių geranoriškumo, pastangų puošti, tvarkyti savo teritoriją, atsiliepti į kvietimą padėti kas kuo gali. R. Vaitkevičius padėkojo visiems geros valios žmonėms, kurie kokiu nors būdu prisidėjo prie bendruomenės gerovės kūrimo. Padėkojo už „Imantų“ bendruomenės adresu išsakomus šiltus, gerus žodžius, kurie skatina ir toliau dirbti, nenuleisti rankų.

Kalbos pabaigoje R. Vaitkevičius paprašė tylos minute pagerbti tuos priestočio žmones, kurie išėjo Anapus per trejus su puse bendruomenės gyvavimo metų.

Sveikinimų buvo gausu

Susirinkusiųjų dėmesys buvo skirtas ne vien imantiškiams, tądien atidarantiems bendruomenės namų duris. Dėmesio susilaukė Virginija Baltraitienė, kurią visi kalbėjusieji sveikino tapus žemės ūkio ministre.

Taigi šventėje netrūko gražių žodžių, linkėjimų, nuostabių puokščių ir vertingų dovanų.

Liaudies meistrė Bronė Žundienė padovanojo bendruomenei keramikinį herbą.

V. Baltraitienė jaudindamasi kalbėjo, jog pati jaučiasi priestotiškė, nes čia gyveno jos tėvai, čia prabėgo jos vaikystė ir jaunystė, čia vasarodavo jos vaikai, iš čia patys gražiausi prisiminimai. Seimo narė pasidžiaugė, kad imantiškiai sėkmingai pasinaudojo ES parama ir dabar turi bendruomenės namus. Ji palinkėjo, kad pastatas vietos žmonėms būtų kaip namai, kad sujungtų juos ir varge, ir džiaugsme.

Bendruomenės namai sulaukė pirmųjų lankytojų

Po oficialių kalbų prasidėjo antroji šventės dalis. Juostelę perkirpo ir bendruomenės namų duris atvėrė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius. Baisogalos klebonas Tomas Janavičius pašventino pastatą. Pagrindinė jo kalbos mintis buvo tokia: kokiu saiku seikėsite, tokiu ir jums bus atseikėta. Metaforine kalba prabilęs į klausytojus, klebonas palietė opų klausimą: pirmiausia reikia ką nors duoti bendruomenei, kad galėtum ką nors iš jos gauti.

Į pastato pirmąjį aukštą sugužėję renginio dalyviai buvo pakviesti prie bendro stalo, kurį palaimino klebonas Tomas Janavičius. Pasistiprinę žmonės galėjo apžiūrėti parodėles. Savo rankų darbo gaminius eksponavo bendruomenės narės Zofija Grigaitienė, Jūratė Visockienė, Raimonda Laužikaitė ir svečias iš Pakiršinio kaimo Vacys Stulginskas. Veikė ir nuotraukų paroda. Buvo eksponuojamos nuotraukos iš bendruomenės gyvenimo ir Vidmanto Vingelio surinktos 20 amžiaus pradžios priestočio nuotraukos.

Norintieji galėjo savo įspūdžius išsakyti atsiliepimų knygoje.

Linksmybės baigėsi po vidurnakčio

Vėliau svečiai buvo pakviesti pasiklausyti koncerto. Jiems grojo Baisogalos kultūros namų pramoginės muzikos orkestras (vadovas – maestro Vilimas Malinauskas). Keletą romansų padainavo Pociūnėlių kultūros namų moterų ansamblis „Smetoniškos panelės“ (vadovė – Genutė Vorienė). Didelę programą atliko Palonų daugiafunkcio centro folklorinis ansamblis „Atgaiva“ (vadovas – Arūnas Kotinskas). Koncerto pertraukos metu buvo apdovanoti neseniai vykusios bendruomenės sporto šventės rungčių nugalėtojai ir prizininkai.

Po puikaus koncerto vyresnio amžiaus klausytojai ėmė skirstytis, jų vietas šokių aikštelėje užėmė jaunimas, kuris linksminosi iki pirmos valandos nakties.

Šventės rimtimi rūpinosi policijos darbuotojai.

Vidurnaktį dangų nušvietė saliutai.

Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ informacija

Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ nariams už siekį gražinti aplinką ir kurti kaimo gerovę padėkojo ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministre tapusią Seimo narę Virginiją Baltraitienę pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.

„Imantų“ bendruomenės namų atidarymo švente džiaugėsi ir kraštiečiai, ir svečiai.

Vėliavas tradiciškai imantiškiams perdavė Šiaulių parašiutininkų klubo nariai.

Juostelę perkirpo ir bendruomenės namų duris atvėrė Savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir bendruomenės „Imantai“ pirmininkas Rimantas Vaitkevičius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE