NULL

Dviratininkų egzaminas Alksniupiuose

Gegužės 28-oji buvo neeilinė diena Radviliškio rajono Alksniupių jauniesiems gyventojams. Visus mokslo metus intensyviai mokęsi Kelių eismo taisykles, sprendę bilietus, studijavę įvairias situacijas, sumodeliuotas popieriuje ir imituotose sankryžose mokyklos parke, dvylikamečiai Alksniupių pagrindinės mokyklos mokiniai nuo pat ryto, tik susirinkę į mokyklą, neslėpė jaudulio. Juk šiandien išaušo ta diena, kai jie laikė egzaminą dviratininko pažymėjimui gauti – tai vienas iš pirmųjų rimtų iššūkių jauniesiems eismo dalyviams.

Būsimuosius dviratininkus egzaminavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistas Raimondas Senulis. Prieš prasidedant egzaminui, vaikams buvo primintos Kelių eismo taisyklių nuostatos, ypatingas dėmesys atkreiptas į reikalavimus, keliamus dviračių vairuotojams.

Pirmiausiai vaikai turėjo išlaikyti Kelių eismo taisyklių teorijos testą, kuris lengvas atrodė tik iš pirmo žvilgsnio. Sėkmingai įveikę testus, būsimieji dviratininkai susirinko mokyklos kieme. Čia vaikai turėjo įveikti kelio atkarpą važiuodami vingiais, neužkliudyti bokštelių ir nenuvirsti nuo dviračio. Po to sekė paskutinis egzamino etapas, kur reikėjo parodyti, kaip reikia taisyklingai pradėti važiuoti dviračiu, kaip įveikti posūkius, apvažiuoti kelyje pasitaikančias kliūtis ir saugiai sustoti.

Alksniupių pagrindinės mokyklos mokytojo R. Gudžiūno ruošti mokiniai pasirodė puikiai ir sėkmingai išlaikė visus išbandymus. Nors užduotis atlikti nebuvo lengva, tačiau po egzamino vaikų džiaugsmui nebuvo galo.

Pasibaigus egzaminui, ne ką mažesnio susidomėjimo sulaukė ir Prevencijos poskyrio specialisto Raimondo Senulio pasiūlymas visiems norintiems pasižymėti savo dviračius ar mobiliuosius telefonus – susirinko nemaža Alksniupių pagrindinės mokyklos mokinių dalis. Dviračiai buvo žymėti specialiu graveriu, o mobilieji telefonai – specialiu žymekliu, kuriuo užrašytas užrašas matomas tik apšvietus jį specialiu prietaisu.

Susitikimo pabaigoje visiems palinkėta sėkmingai pabaigti mokslo metus ir saugiai praleisti atskubančią vasarą.

Pagal policijos pranešimą parengė Juozas GINKUS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE