NULL

Europos diena Pakalniškių mokykloje

Pakalniškių pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas Europos dienai. Renginį sudarė keturios skirtingos netradicinės pamokos, užėmusios visus – nuo pačių mažiausiųjų iki devintokų.

Dešimtokai pilietiškumo pamokoje paruošė projektą „Europos diena mokykloje“.

Gegužės pradžioje mokiniai pirmojo aukšto fojė iškabino Europos Sąjungos šalių kontūrus su įvairiausia informacija bei įdomiais faktais apie šias valstybes, kad mokiniai renginio metu turėtų minimalias žinias.

Netradicines pamokas vedė projektą paruošę dešimtokai.

Pirmosios pamokos metu mokiniai susipažino su ES istorija, jos plėtra bei šiandienine jos pozicija. Pamokos pabaigoje visi vaikai noriai atsakinėjo į užduotus klausimus, o suskambus skambučiui iš klasės išėjo pasikrovę savo žinių lauknešėlį.

Po pertraukėlės, antrą pamoką, mokiniai buvo suskirstyti į grupes pagal klases. 7-9 klasės kovėsi protų mūšyje „Lietuva – 10 metų ES“, kuriame netrūko tiek šmaikščių atsakymo variantų, tiek intrigos. Daugiausiai žinantys apie ES – aštuntokai.

Tuo pačiu metu 5-6 klasių mokiniai žaidė stalo žaidimą „Pažink Europą“. Žaidimo metu mokiniai sužinojo, kur yra kokia Europos šalis, įdomius faktus apie Europos Sąjungą ir Europos istoriją.

Patys mažiausieji, 1-4 klasių mokiniai, išsiskirstė savo klasėse ir piešė valstybių vėliavas bei lipdė jas ant valstybių kontūrų. Teko paplušėti Europos žemėlapyje, ieškant vienos ar kitos Europos Sąjungos valstybės.
Trečiąją pamoką protų mūšyje dalyvavo 5-6 klasės, kurios turėjo parodyti, kaip moka naudotis atlasu. Kas mokėjo, tas pagerino įgūdžius, kas nemokėjo – išmoko. Žemėlapyje puikiausiai orientuojasi šeštokai.

7-9 klasių mokiniai, pakeitę 5-6 klases, žaidė stalo žaidimą „Pažink Europą“.

Tuo tarpu pradinių klasių mokiniai žemėlapyje ieškojo valstybių ir žymėjo ant kontūrų kalbas, kuriomis kalba šių šalių gyventojai.

Po trečiosios pamokos užsiėmimų skambutis kvietė į pietų pertrauką. Pasistiprinę, pailsėję bei nusiteikę tolimesniam darbui į klases vėl sugrįžo mokiniai. Pradinukai ėjo į lauką, kur žaidė įvairius sportinius žaidimus, reikalaujančius fizinės ištvermės.

5-9 klasės grįžo į klases, gavo valstybių kontūrus ir turėjo parodyti sumanumą, operatyvumą, gebėjimą orientuotis žemėlapyje, nustatant valstybę, apibūdinti jos geografinę padėtį bei nurodyti informaciją apie šalį.

Renginio pabaigoje atėjo ilgai laukta dalis – apdovanojimai. Už aktyvių dalyvavimą, gerą nuotaiką pradinių klasių mokiniai gavo bendrą dovaną.

5-6 klasės surinko vienodą balų skaičių ir abi tapo nugalėtojomis. Tarp 7-9 klasių mokinių sumaniausi, išradingiausi, greičiausi buvo aštuntokai, todėl džiaugėsi savo pergale ir vaišinosi saldžiaisiais grybukais.

10 klasės mokiniai Deimantė Frolovaitė ir Mantas Kleinas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE