Fotografijose – įspūdingi gamtos vaizdai

Agnė DAPKUTĖ

Radviliškiečius į Kultūros rūmus pakvietė Rimanto Petriko paroda „Gamtos kerai“. Rimantas Petrikas – žinomas Radviliškio krašto fotografas, korespondentas, ilgametis „Radviliškio naujienų“ talkininkas, fotografijos menui jau atidavęs keturiasdešimt metų.

Viską pastebintis fotografas

Be Rimanto Petriko neįsivaizduojama nė viena Radviliškyje vykstanti šventė ar svarbesnis renginys – žiūrėk, jau ir suka ratus juodu krepšiu nešinas, ieško įdomių momentų, jau ir fotografuoja ką nors pritūpęs. Pasak paties Rimanto, baigęs Žemės ūkio technikumą ir pradėjęs dirbti kolūkyje „brigadieriumi“, jis daugiau laiko skyrė savo pomėgiui – fotografavimui, nei tiesioginiam darbui. Vadovai, aišku, tuo nebuvo patenkinti.

Humoro nestokojantis fotografas parodos atidarymo dalyviams papasakojo pirmojo fotoaparato įsigijimo istoriją, juoką keliančių nuotykių iš ilgamečio fotokorespondento darbo.

Tikroji meilė – gamta

Nors Rimantas ilgus metus dirbo spaudos fotografu, tikroji jo meilė – gamta. „Aš fotoaparatą nešuosi ir eidamas grybauti – kol kiti prisirenka kelis krepšius grybų, aš randu tik keletą, bet kokių gražių vaizdų parsinešu iš miško“, – pasakoja R. Petrikas.
Pasak autoriaus, parodoje eksponuojamuose darbuose yra šiek tiek gamtos kerų ir žmogaus rankos prisilietimo. „Iš penkių gamtos elementų sukurta viena fotografija. Vienur man patiko pieva, medžio šaka, kitur – šviesa“.
Parodos atidaryme dalyvavę svečiai pastebėjo, kad fotografijos neturi pavadinimų. Rimantas sakė, kad tyčia taip padarė – tegul patys žmonės sugalvoja pavadinimus jo kūriniams. „Pavadinsi fotografiją „Saulėlydis“, o kitam gal pasirodys, kad tai saulėtekis“, – juokavo parodos „Gamtos kerai“ autorius.

Paroda – lyg kūrybos ataskaita

Pasak R. Petriko, ši paroda – lyg ataskaita už keturiasdešimties metų darbą. Jeigu nuotraukas iš renginių matė daugelis Radviliškio rajono gyventojų, tai šias fotografijas, skirtas sielai, regėjo nedaugelis. Draugai jau seniai ragino fotografą surengti nuostabių gamtos vaizdų parodą, o dabar atsirado ir proga. Buvo atrinkta keturiasdešimt fotografijų.

Parodą „Gamtos kerai“ padėjo surengti Radviliškio kultūros centras, fotografijas atspausdino ir įrėmino fotosalonas „Foto 202“, esantis Šiauliuose, adresu Vilniaus gatvė 202. Organizuojant parodą talkino ir laikraščio „Radviliškio naujienos“ redakcija – šiam leidiniui Rimantas Petrikas atidavė beveik dešimt metų.
Parodos autorių pasveikino dažni jo spaudos fotografijų herojai: Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. Parodos atidarymo proga autorių pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Jonas Pravilonis ir Vitolis Januševičius, kolegos fotografai, draugai.
R. Petriko parodą „Gamtos kerai“ Radviliškio kultūros centre galima aplankyti visą gegužės mėnesį.

 

Fotografą R. Petriką pasveikino mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kurie patys ne kartą yra patekę į parodos autoriaus fotoobjektyvą. J. DZINDULYTĖS nuotr.

 

Į parodos atidarymą susirinko nemažai R. Petriko (centre) bičiulių, kolegų fotografų. J. DZINDULYTĖS nuotr.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE