Genetiniai tyrimai nėštumo metu – galimybė ar būtinybė?

Nėštumas yra vienas jautriausių periodų poros gyvenime. Deja, ne visada tik pozityvus, kadangi kartais mintys apie kokias nors mažylio sveikatos problemos užvaldo taip stipriai, kad paprasčiausiai mėgautis laukimu yra per sunku.

Visgi, laukimas neturėtų varginti, neturėtų būti kupinas neaiškumų. Tai yra laikas, kurį reikia išgyventi kuo asmeniškiau ir pozityviau. Padėti tai padaryti gali genetiniai tyrimai, kurie šiuo metu atliekami daugelyje klinikų.

Kainuoja, tačiau apsimoka

Genetiniai tyrimai yra puiki galimybė ramiai laukti savo mažojo naujo šeimos nario. Galima gauti ir nemokamus tyrimus, tačiau jie yra siūlomi tik tokiu atveju, kai egzistuoja tam tikros indikacijos. Kitu atveju tyrimas kainuoja, tačiau tikrai apsimoka.

Dažniausiai yra perkamas NIPT tyrimas, kuris padeda išsiaiškinti daugelio įvairiausių ligų ir sindromų rizikas. Esame tikri, kad kuo daugiau užtikrintumo – tuo laukimas bus ramesnis. O būtent NIPT tyrimas džiugina tuo, kad jis padeda pasiekti išties labai detalų tikslumą, kurio dažniausiai ir yra norima.

Net ir kai nėra indikacijų

Nors dažniausiai genetiniai tyrimai yra siūlomi tik tokiu atveju, kai yra tam tikros indikacijos, kurios dažniausiai perkelia žmogų į didesnę apsigimimų riziką, tačiau yra toks NIPT tyrimas, kuris leidžiamas visiems, kurie tik nori, kur kas ramiau laukti savo mažojo šeimos nario. NIPT tyrimai yra mokami, tačiau tikrai pasirenkami vis dažniau, kadangi jie suteikia galimybę kur kas ramiau išbūti nėštumo metu. Kainos vyrauja nuo 500 eurų iki 1 000 eurų, tad priklausomai nuo tyrimo išsamumo – rinkitės jums labiausiai priimtina variantą.

Kam rekomenduojami genetiniai tyrimai?

Genetiniai tyrimai dažniausiai siūlomi poroms, kurios jau yra vyresnio amžiaus. Taip pat ir tiems, kurių šeimoje yra asmenų, kurie taip pat turi genetinių sutrikimų. Yra ir daugiau indikacijų. Apie jas dažniausiai sužinoma pas ginekologą, kuris stengiasi suteikti poroms kuo daugiau informacijos. Nereikia bijoti tokių tyrimų ir nereikia bijoti, kad jie yra siūlomi. Tai yra labai sveikintinas žingsnis laukimą padaryti kur kas malonesniu procesu. Kadangi tokia opcija yra – kodėl gi ja nepasinaudojus?

Laukite pozityviai, laukite su plačia šypsena ir svarbiausia, tiksliai žinokite, kad mažylis, kuris neužilgo bus Jūsų šeimos nariu – sveikas, laimingas ir svarbiausia, laukiantis kada su Jumis galės susitikti.

Medicina Practica genetiniai tyrimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE