Gyvenimo ir pavasario šventė – onkologinės ligos paliestoms moterims

Kovo 9-ąją į „Gyvenimo ir pavasario šventę“ rinkosi onkologinės ligos paliestos moterys. Visi supranta, kad atėjus į mūsų ar artimo žmogaus gyvenimo onkologijai, tampi visiškai kitoks. Akistatoje su onkologine liga visiškai nesvarbu, koks moters statusas – pacientė, mama, žmona, sesuo, giminaitė, draugė, kaimynė ar kolegė – visos tampa kitokiomis, labai ypatingomis moterimis. Ypatingumas per rūpesčius, skausmą, baimę, nusivylimą ir visus kitus sudėtingus jausmus pasimiršta. Pasimiršta, nes per visus tuos dalykus pamirštame pasakyti, išgirsti, pamatyti. 

Ši popietė lyg duoklė visoms su onkologija susijusioms moteris, kad jos pajaustų, išgirstų, pamatytų, kokios kiekviena iš Jų yra ypatinga, svarbi, kad be Jų dauguma nežinotų, kas yra tikroji tvirtybė, atsidavimas, tikra ir besąlygiška meilė. Meilė sau, meilė artimam žmogui jo sunkiausiame gyvenimo etape bei kelionėje. Tokiai meilei, kuriai reikia didžiulės drąsos, ne visada būti suprastai, ne visada gyventi patogiai, ne visada galvoti tik apie save. Nes mylėti, rodyti dėmesį verta ir teisinga. Atliepimas, kad ir koks jis būtų, pasiekia bet kurio žmogaus širdį. 

Minint Kovo 8-ąją – Tarptautinę Moters dieną siekėme ne šiaip priminimo apie savo ypatingumą. Mūsų moterys tos, kurios kuria stebuklus kiekvieną minutę: nepaisant nesėkmių – Jos atsistoja, nepaisant liūdesio – Jos linksmina aplinkinius, nepaisant skausmo – Jos kovoja, įkvepia kitus siekti kilniaširdiškų tikslų.

Jų atsidavimas ir atidavimas to, ką turi geriausio, priartina ir sutapatina Jas su Dievu. Juk jam niekada neskauda širdies dėl to, ką atiduoda kitiems, nes Jis myli tuos, kuriems duoda. 

Mūsų moterims palinkėjome: dažniau pažvelgti į savo kasdienybę, ištraukti iš jos ką nors gražaus ir įdomaus, pamatyti, kad mūsų pačių gyvenimas yra labai didelis stebuklas. Mūsų kelyje suvokti, jog liga, silpnumas nėra prakeiksmas, bet natūrali įprasto gyvenimo forma ir kiekvienos iš mūsų gyvenimo ribų išbandymas. Būti stipriomis ir moteriškomis, švelniomis ir pažeidžiamomis, kad pasaulis būtų Jų rankose. Žydėti ir šildyti kitus savo šviesa bei šiluma. Prie šios jaukios popietės įgyvendinimo prisidėjo Radviliškio miesto kultūros centras, o savo gražiomis mintimis, buvimu ir nuostabia muzika susirinkusių moterų širdis šildė Evaldas Vaikasas. 

Radviliškio krašto Onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ – ypatinga bendruomenė. Bendruomenė, kuri primena tiek pacientui, tiek jo artimajam – su liga nelikti vienam. Pacientai ir jų artimieji, kurie su liga ėjo savo kelią sunkiu, vienišu keliu, susibūrė tam, kad susirgus būtų į ką atsiremti, kur kreiptis, su kuo pasitarti. Būti su tais, kurie tave supras. Tegul ši žinia pasiekia visus, kuriuos palietė onkologinė liga, kad jie nėra vieni. Visais klausimais į asociaciją galima kreiptis telefonu +370 670 02 151 (valandos ir darbo laikas neribotos / pagalba realiu laiku). Asociacija adresu: Dariaus ir Girėno g. 27, Radviliškis, veikia tik pagal išankstinį susitarimą dėl apsilankymo. Apie vykdomas ar jau įgyvendintas veiklas galima susipažinti apsilankius išankstiniu susitarimu Asociacijoje arba socialinio tinklo Facebook puslapyje Onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“.

Onkologinių ligonių asociacijos „Radvilė“ informacija ir nuotraukos

13 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE