NULL

In memoriam Feliksui Šlėvei

Eidamas 77-uosius metus mirė žymus atkurtos Lietuvos rajono ir šalies agrarininkas ūkininkas Feliksas Šlėvė (1943-2020).

F. Šlėvė gimė 1943 metų sausio 1 d. Plaukių kaime, Krakių valsčiuje, Kėdainių apskrityje, amatininko (siuvėjo) šeimoje. Labai anksti neteko tėvo, kuris žuvo karo metu. Šeimoje užaugo trys vaikai: du broliai ir sesuo. Baigęs Krakių mokyklą, mokėsi Šlapaberžės žemės ūkio mechanizacijos mokykloje, įgijo traktorininko ir vairuotojo specialybę. Atitarnavęs kariuomenėje, pradėjo dirbti Baisogaloje, gyvulininkystės instituto bandymų skyriuje. Čia sukūrė šeimą, gimė dukra, po trejų metų – sūnus. Truputį paaugus vaikams, persikėlė gyventi į Radviliškį, kuriame iki pat Nepriklausomybės atkūrimo dirbo Radviliškio autotransporto įmonėje, iš pradžių sunkvežimio, o vėliau – autobuso vairuotoju.

Feliksas Šlėvė labai norėjo kažką sukurti savo. Tik atsiradus galimybei, pagal valstiečio ūkio įstatymą 1990 metų kovo 20 dieną gavęs žemės (26,4 ha), pradėjo kurti savo ūkį, gyvendamas vagonėlyje, nuo vienos karvės ir kiaulės. Išbandė pienininkystę, kiaulininkystę, javų šakas, kol galiausiai 1998 metais apsisprendė užsiimti uogininkyste ir sodininkyste. Šiuo klausimu daug domėjosi keliaudamas po panašius ūkius Vokietijoje ir Lenkijoje, išmoko vokiečių ir lenkų kalbas. Prasidėjo ūkio plėtra, Europos paramos projektai, bankų paskolos. Buvo ir be galo sunkių metų. Tik didžiulis darbštumas, kantrybė, bendradarbiavimas su mokslo įstaigomis, situacijos valdymas, toliaregiškas tikėjimas sėkme padėjo išvengti bankroto.

Šiuo metu Felikso Šlėvės įkurto ūkio vietoje – modernus sodininkystės ūkis, kuris ne tik užaugina, bet ir perdirba įvairias uogas ir vaisius. Savo žinias ir patyrimą ūkininkas Feliksas Šlėvė perdavė sūnui Vigantui, kuris su šeima, sūnumi Dovydu ir dukra Rūta ūkininkauja šalia besiglaudžiančiame ekologiniame ūkyje. Dažnos pagalbininkės tėvo ūkyje būdavo ir dukra Vilma, kuri pagal profesiją medikė, anūkės Živilė ir Sandra.

Ūkininkas Feliksas Šlėvė neliko nepastebėtas, jo ūkis ne kartą buvo puikiai įvertintas ir jo savininkas apdovanotas rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus, LR žemės ūkio ministrų raštais ir atminimo dovanomis, rajono Savivaldybės mero padėkos ženklu, Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečio proga – atminimo ženklu kaip žmogus, patekęs tarp dvidešimties pačių žinomiausių per šį laikotarpį šalies agrarininkų.

Felikso Šlėvės paprastumo ir darbštumo atminimas ilgai išliks jį pažinojusių žmonių širdyse ir visoje atkurtos Lietuvos žemės ūkio kūrimo istorijoje.

Radviliškio rajono administracijos Žemės ūkio skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE