NULL

In memoriam Jonas Svetika (1926–2021)

Į amžinybę išėjo Laisvės kovų savanoris, paskutinis partizanas Radviliškio rajone, rugpjūčio mėnesį dar atšventęs 95-erių metų jubiliejų Jonas Svetika–Lakūnas.

1926 metų rugpjūčio 26 dieną ūkininkų šeimoje netoli Baisogalos gimęs Jonas Svetika visą savo gyvenimą atidavė Lietuvai. 1947 metais įstojęs į partizanų gretas, priesaiką tėvynei jis davė Kęstučio apygardoje.

1949 metų balandį, vykdydamas užduotį, Vilniuje buvo areštuotas, kalintas Lukiškių kalėjime, nuteistas pagal Baudžiamojo kodekso 58A straipsnį „Tėvynės išdavimas“ dešimčiai metų nelaisvės.

1957 metais, pasibaigus įkalinimo laikui, jis buvo išsiųstas pas šeimą, gyvenančią tremtyje Tulumo mieste, Irkutsko rajone. Tremtyje Jonas Svetika gyveno iki 1964 metų liepos mėnesio. Grįžusiam į Lietuvą iš tremties Jonui Svetikai nebuvo leista gyventi Tėvynėje, tad jis skaudama širdimi įsikūrė Latvijoje, Dobelės rajone.

1969 metais grįžo į Lietuvą, gyveno Juodupėje. Vėliau įsikūrė Radviliškyje ir čia gyveno iki mirties.

Prasidėjus Atgimimui, Jonas Svetika visuose darbuose buvo pirmas: ar partizanų palaikų ieškant, ar juos perlaidojant, ar paminklus jiems statant, viską ir išvardyti sunku. 1991 metais Jonas Svetika įstojo į Lietuvos šaulių sąjungą, buvo aktyvus visų renginių dalyvis.

Jonas Svetika tiek artimiesiems, tiek draugams, kolegoms šauliams visada buvo patriotiškumo, pilietiškumo ir pasiaukojimo vardan laisvos Tėvynės pavyzdys. Tebūna jam lengva laisvos Lietuvos žemė, tepriglaudžia jo kūną amžinajam poilsiui.

Nuoširdi užuojauta velionio šeimai, artimiesiems, draugams, kolegoms šauliams.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE