NULL

In memoriam Petras Rimas Kundrotas (1942 06 12–2021 09 25)

2021 m. rugsėjo 25 d. Amžinybėn išėjo radviliškietis, Radviliškio miesto garbės pilietis Petras Rimas Kundrotas.

Petras Rimantas Kundrotas visada buvo aktyvus, iniciatyvus pilietis, kuriam rūpėjo Radviliškio miestas.

Jo iniciatyva ir pastangomis buvo įkurta motobolo komanda, kuri, jo vadovaujama, daugelį metų dalyvavo motobolo čempionatuose, net šešis kartus iškovojo bronzos ir vieną kartą sidabro medalius. Jo pastangomis įrengta asfaltuota automobilių ir motociklų figūrinio vairavimo aikštelė su kliūtimis ir figūromis, pastatytas pneumatinis tiras-šaudykla, ugdantis jaunųjų šaulių įgūdžius.

Jis inicijavo Lietuvos savanorių karių kapų sutvarkymą bei jų priežiūrą Radviliškio miesto senosiose kapinėse, buvo vienas pirmųjų iniciatorių dėl Lietuvos savanorių karių pergalės prieš bermontininkus įamžinimo mūšio vietoje prie Radviliškio malūno ir dėl paminklo šiam įvykiui paminėti pastatymo Radviliškio miesto Aušros aikštėje.

Jo dėka ir pastangomis gražinti Radviliškio miesto senieji gatvių pavadinimai, keletui gatvių suteikti nauji pavadinimai.

Petras Rimantas Kundrotas daug jėgų įdėjo inicijuodamas ir organizuodamas paminklo Vytautui Didžiajam Radviliškyje atstatymo darbus kartu su istorinės atminties klubo nariais.

Dirbo Šiaulių apsaugos departamento teritorinio padalinio vyriausiuoju valstybiniu inspektoriumi. Išėjęs į užtarnautą poilsį pamatė, kad trūksta veiklos, todėl įsidarbino Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinio Burbiškio dvaro istorijos skyriaus muziejuje. Jo iniciatyva Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje buvo surengtas S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečio minėjimas ir paroda apie šiuos tautos didvyrius.

2018 metais už nuopelnus kraštotyros srityje Petrui Rimui Kundrotui įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklas.

Petras Rimantas Kundrotas – kraštotyrininkas, kolekcininkas, visada atvira širdimi dalydavęsis su visais surinkta istorine medžiaga apie Radviliškio rajone esančius istorinius objektus.

Nuoširdžiai užjaučiame velionio šeimos narius, artimuosius, draugus šią netekties valandą.

Radviliškio rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, Radviliškio miesto seniūnijos kolektyvas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE