NULL

In memoriam Vida Makutienė (1960-03-20–2021-09-16)

Kodėl ta mažytė kelio atkarpa

vardu Gyvenimas?

Kodėl tas ženklas kryžkelėj

vadinasi Mirtis?

Juk visa tai – kelionė ir kelionė –

be pabaigos ir be pradžios….

(J. Degutytė)

Po sunkios ligos savo gyvenimo kelionę šioje žemėje baigė Šeduvos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vida Makutienė.

Prieš 35-erius metus, baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, Vida pradėjo dirbti Šeduvos gimnazijoje. Trykštanti energija, kūrybinga, iniciatyvi jauna moteris buvo pastebėta ir įvertinta – jai pasiūlytos direktoriaus pavaduotojo pareigos. Tai buvo pirmoji ir paskutinė jos darbo vieta.

Čia, Šeduvoje, ji sukūrė šeimą, čia gimė vaikai, savi pasidarė žmonės, ypač mokyklos bendruomenė – mokiniai, jų tėvai, mokytojai. Savi tapo ir miestelio žmonės, nes gyvendama beveik visus pažinojo, šoko tautinių šokių kolektyve, turėjo draugų.

Vida buvo tas žmogus, kuris gyveno mokykla. Ji stengėsi, kad mokykla būtų visų ir visiems, labai skaudžiai, net asmeniškai priimdavo kiekvieną gimnazijos nesėkmę ir džiaugėsi pasiekimais. Netaupydama laiko, pavaduotoja išklausydavo kiekvieną, paguosdavo, paskatindavo ir padrąsindavo.

Ištikus nesėkmei, padėdavo atsitiesti, dalydavosi atsakomybe.

Supratusi mokymosi visą gyvenimą vertę ir pati nuolat tobulėdama, tai daryti skatino ir kolegas. Būdama atvira naujovėms, gebėdavo uždegti, suburti bendraminčius ir įgyvendinti savo idėjas. Šeduvos gimnazijos mokymosi aplinkų pokyčiai, inicijuoti pavaduotojos, buvo įvertinti. Sukaupta patirtimi ji dalijosi rengdama tarptautinius ir respublikinius projektus, bendradarbiaudama su socialiniais partneriais.

Pavaduotojos Vidos Makutienės pedagoginė veikla įvertinta Radviliškio rajono savivaldybės ženkleliu „Už nuopelnus švietimui“, Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos ženklu.

Laikas ir kuria, ir griauna. Jis visagalis… Tačiau yra amžinų, prasmingų dalykų, kurių jis nesunaikina. Žmogaus pėdsakai žemėje, jo gražūs darbai ir asmenybės šviesa išlieka ilgai. Tegul Tau šviečia Amžinoji šviesa, miela Vida…

Atsisveikinti su velione galima Šeduvos gedulo namuose (Vėriškių g. 18, Šeduvoje) rugsėjo 17 dieną nuo 15 valandos. Laidotuvės – rugsėjo 18 dieną 12.45 val. Šeduvos kapinėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE