NULL

Iš profesinio meistriškumo konkurso–šventės sugrįžus…

Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų profesinio meistriškumo konkursas–šventė „Žemės vaikai 2014“. Dvidešimt septynios profesinės mokyklos, tarp kurių buvo ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras, įrengė savo kiemelius, kuriuose mokiniai demonstravo amatus, vaišino savo krašto patiekalais. Mokyklų kiemeliai varžėsi dėl meistriškiausio, amatininkiškiausio, etnografiškiausio, išmaniausio, meniškiausio, dainingiausio, žaliausio, skaniausio vardo.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrui šventėje atstovavo direktorius Jonas Pravilonis, Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, centro ir skyriaus mokytojų bei mokinių komanda.

Šaltkalvio specialybės mokiniai Eitvydas Jankauskas ir Marius Melnikovas pristatė kalvystės amatą: visos šventės metu demonstravo savo kalvystės gebėjimus ir stebino sukurtais gaminiais. Kiemelį puošė aptvare besiganantys ponių veislės arkliukai, sulaukę didelio šventės dalyvių bei žiūrovų susidomėjimo. Su šventės dalyviais, susidomėjusiais mažaisiais žirgeliais, bendravo žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės antro kurso mokinės Jolanta Penikaitė ir Laura Buivytė. Stalą padengė ir vaišėmis rūpinosi pirmo kurso virėjo specialybės mokinės Virginija Aksionovaitė, Vytautė Margytė ir Rasa Griechovaitė.

Šventėje dalyvavo ir kiemelius aplankė svečiai. Juos sutiko ir mokymo centrą bei įrengtą kiemelį pristatė centro direktorius Jonas Pavilonis. Kiemelyje lankėsi švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius,  Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjas Mečislovas Griškevičius ir daug kitų garbių svečių. Gerą nuotaiką palaikė renginyje dalyvavę mokiniai bei mokytojai.

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrui įteikė vertinimo komisijos skirtą „Amatininkiško kiemelio“ nominaciją ir Lietuvos nacionalinio muziejaus leidinį „Lietuvos tradicinis paveldas. Tradiciniai amatai“.

Žemės ūkio ministerijos programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras įteikė padėką už mokyklos kiemelio įrengimą baigiamajame respublikiniame kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkurse „Žemės vaikai 2014“.

Šventės metu pasidalinta gerąja patirtimi, idėjomis su kolegomis iš kitų profesinių mokyklų, pasigrožėta jų ekspozicijomis.

Gimnazijos skyriaus vedėja S. Gilienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Nausėdienė

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis, šaltkalvio specialybės mokiniai Eitvydas Jankauskas ir Marius Melnikovas pristato kalvystės amatą žemės ūkio viceministrui Mindaugui Kuklieriui.

Kiemelio pristatymas švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui, Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjui Mečislovui Griškevičiui.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE