NULL

Jaunimą kvietė tapti savanoriais

Birželio 19 dieną Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Gediminas Armonas ir bendruomenės pareigūnas Aivaras Kardašius lankėsi Šiaulių teritorinės darbo biržos Radviliškio skyriuje. Vienas iš pagrindinių apsilankymo tikslų buvo darbo biržoje užsiregistravusį jaunimą supažindinti su Lietuvos policijos departamento ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomu prevenciniu projektu „Savanoriai – žmonių saugumui“.

Jaunimui papasakota, kad policijos savanoriu gali tapti 18–29 metų, netarnaujantis policijoje asmuo, kuris šiuo metu nedirba ir nesimoko bei kuris savanoriškai padeda policijai vykdyti savo funkcijas, teikiantis policijai pagalbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugos, socialinės aplinkos saugumo užtikrinimo srityje, nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos srityje.

Susirinkusieji buvo supažindinti, jog sutikę būti policijos savanoriai turės galimybę atlikti savanoriškos veiklos praktiką visuomenės saugumo užtikrinimo srityje policijos įstaigoje, bendradarbiaujant su specialiai apmokytais policijos pareigūnais.

Pristatant projektą „Savanoriai – žmonių saugumui“ dalyviams buvo akcentuota ir nauda, kurią gauna pats savanoris – tai galimybė susirasti bendraminčių, tobulinti įgūdžius ar įgyti darbo tam tikroje srityje patirties, palaikyti tam tikras idėjas, realizuoti save ir kitus, prasmingai leisti laiką, būti reikalingam, bendrauti…

Projektu susidomėjo 5 merginos ir 4 vaikinai, kurie išreiškė norą papildomai susitikti policijos komisariate bei aptarti savanorystės darbus Radviliškio rajono policijos komisariate.

Susitikimo metu susirinkusieji buvo supažindinti su policijos pareigūno profesija, darbo specifika, reikalavimais, keliamais pareigūnui, mokymosi galimybėmis. Jaunimas su dideliu susidomėjimu klausėsi apie policininko profesiją, o po to pateikė rūpimus klausimus policijos pareigūnams.

Susitikimo pabaigoje policijos pareigūnai dalyvius supažindino su policijos komisariato vykdomomis prevencinėmis priemonėmis – „Saugią aplinką kurkime kartu“, „Viešoji vieta“. Po to su dalyviais diskutavo apie saugios aplinkos kūrimą, viešosios tvarkos pažeidimus, sukčiavimus.

Po susitikimo policijos pareigūnai ir Šiaulių teritorinės darbo biržos Radviliškio skyriaus pavaduotoja I. Urbelienė aptarė aktualias problemos, susitarta dėl Radviliškio darbo biržos ir bendruomenės pareigūnų tolimesnio bendradarbiavimo.

Pagal policijos pranešimą parengė Jonas MARCINKUS

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE