Kačių maisto įtaką jų sveikatai

Specializuotas kačių maistas lemia labai daug Jūsų katino sveikatos būklei. Todėl, tinkamai pasirinktas specialus maistas katėms gali nulepti Jūsų katės sveikatos būklę, jos gyvybingumą, bei žinoma jos svorį. Būtina, pabrėžti, kad naminis katinas neturi turėti viršsvorio, nes tai neigiamai veikia jo gyvenimo kokybę, bei žinoma trumpina jo gyvenimo metus. Todėl, rinkdamiesi sveiką ir subalansuotą maistą Jūs ne tik prailginate jo gyvenimo metus, tačiau leidžiate jam gyventi komfortiškai, sveikai, bei jaustis gyvybingam. Taigi, trumpai aptarkime į kokius aspektus reikia atkreipti dėmesį renkantis tinkamą maistą Jūsų naminiam gyvūnui – katinui?

  • Kačių mityboje labai svarbūs yra baltymai, nes jie padeda palaikyti raumenų masę, stiprina imuninę sistemą ir prisideda prie sveiko kailio puoselėjimo. Taigi, maistas katėms turėtų būti sudarytas iš aukštos kokybės baltymų šaltinių, tokių kaip mėsa ar žuvis, ir turi turėti visų būtinų amino rūgščių. Rinkdamiesi specialiai katėms sukurtą maistą, jūs gaunate visą specialiųjų baltymų rinkinį, todėl Jums nereikia papildomai rūpintis papildomais papildais Jūsų katėms.
  • Riebalai taip pat yra labai svarbus maisto elementas katėms, kuris suteikia energijos ir padeda įsisavinti riebaluose tirpstančius vitaminus. Tačiau svarbu pasirinkti sveikus riebalus, pvz., žuvų taukus arba riebią mėsą. Angliavandenius kačių organizmas neįsisavina taip efektyviai kaip kitus maisto elementus, todėl jų kiekis maiste turėtų būti ribotas. Rinkdamiesi namuose paruoštą maistą, Jūs nesubalansuosite jo taip, kaip jis yra subalansuotas ir specialiai paruoštas specializuotame maiste katėms, todėl geriau neeksperimentuoti ir katinui duoti specialų maistą, kuris yra skirtas jam.
  • Yra du pagrindiniai kačių maisto tipai – drėgnas ir sausas maistas. Drėgnas maistas dažnai yra aukštesnės kokybės ir daugiau prisotintas baltymais, na, o sausas maistas gali padėti sutvirtinti Jūsų kačių dantis, nes kramtydami jie juos kartu ir išsivalo. Idealiausia yra derinti abu maisto tipus, kad būtų pilnai užtikrintos visavertis kačių maisto racionas.

Na, ir pabaigai būtina paminėti, kad siekiant, kad Jūsų katinas gautų pilnavertišką maistą, būtina jam pirkti specializuotą maistą katėms, kuris Jūsų katinui gali suteikti pilnavertišką maistą, kuris leis Jūsų katinui būti žvaliam ir sveikam ilgus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE