Kaip Šniūraičių gatvė atkando gyventojų sklypų gabalus?

Radviliškio rajono vicemerai Vytautas Krikščiūnas ir Jurgita Sidarienė Šniūraičiuose susitiko su šio kaimo gyventojais, kuriems daug rūpesčių kyla dėl per kaimą einančios pagrindinės Šniūraičių gatvės.

Gyventojai teigia, kad 2020 metais buvo atlikti per Šniūraičių kaimą einančio valstybinės reikšmės kelio, dar kitaip vadinamo Šniūraičių gatve, kadastriniai matavimai, po kurių daugelis kaimo gyventojų tapo pažeidėjais, nes dalis jų sklypų atsidūrė kelio zonoje. Gyventojai įsitikinę, jog taip atsitiko dėl matavimus atlikusių matininkų kaltės, nes jie kelio sklypą paplatino nuo buvusių 18 metrų iki 20-ies metrų pločio, dėl to dalis gyventojų tvorų ir želdinių atsidūrė kelio juostos sklype.

Žmonės teigia, kad dabar ne tik sumažėjo jų sklypai, bet jie patiria ir kitų problemų: jie gali būti verčiami nusigriauti tvoras, iškirsti želdinius, kai kurių šniūraitiškių jau prašoma patikslinti savo sklypų kadastrinius matavimus, kad jų sklypų ribos sutaptų su paplatėjusio kelio ribomis, tačiau niekas nekalba apie dalies gyventojų sklypų paėmimą ir išpirkimą valstybės poreikiams.

Be to, gyventojai nepatenkinti, kad pagrindiniu Šniūraičių kaimo keliu nuolat zuja sunkvežimiai. Žmonės ne tik neturi ramybės dėl jų keliamo triukšmo, bet ir nerimauja, jog tokio sunkiojo transporto srauto ilgai neatlaikys tam nepritaikyta kelio danga.

Šniūraitiškiai teigia, kad jau kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją, tačiau problemų sprendimo rasti nepavyko, todėl jie prašo rajono valdžios tarpininkavimo.

Vicemerai J. Sidarienė ir V. Krikščiūnas paprašė gyventojų surinkti visą susirašinėjimo su valstybės institucijomis medžiagą ir atvykti į Radviliškio rajono savivaldybę. Rajono vadovai pažadėjo sukviesti Savivaldybės specialistus, išanalizuoti situaciją, susisiekti su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir bendromis jėgomis ieškoti problemos sprendimo būdų.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE