Kaip sudominti kūdikį užsiimti savarankiška veikla? 5 idėjos

Nors kūdikiai yra gyvenimo džiaugsmas, harmonijos į namus atnėšėjai, nuostabiausio amžiaus žmogučiai, tačiau kartais nuolatinis buvimas su jais – vargina. Ypač – mamas, kurios dažniausiai renkasi būti vaiko priežiūros atostogose.  

Kūdikiams nereikia, kad mamos nuo ryto iki vakaro su jais užsiimtų. Mažiesiems, kaip rodo moksliniai tyrimai, įdomu viskas. Net ir užuolaida, kuris plaikstosi vėjyje. Dėl to pasirūpinus keliais paprastais, edukaciniais žaidimais, galima gauti per dieną net porą laisvų valandų, kadangi vaikas mokosi žaisti pats. O mokytis tai daryti nuo pat mažumės – itin svarbu.

Žemiau pateikiame kelias pediatrų pasiūlytas idėjas, žaislus, kurie puikiai tinka kūdikiams iki pusės metų amžiaus. Dažniausiai – nuo 3 mėnesių, kai kūdikis ima domėtis aplinka, kurioje gyvena.

Dvipusis lavinamasis kilimėlis

Praktiškas ir vaikams labai patinkantis žaislas yra dvipusis lavinamasis kilimėlis. Tobulas pasirinkimas ne tik vaikams, kurie saugiai, minkštai guli ant pilvuko ir susipažįsta su spalvomis, paveiksliukais, kuriais yra puoštas kilimėlis, tačiau taip pat ir tėveliams, kurie ramiai šalia geria kavą, kol vaikas savarankiškai mokosi.

Dvipusis lavinamasis kilimėlis tarnauja tikrai ne iki tol, kol vaikui sueina pusę metų. Kai mažylis įpranta prie formų bei spalvų, kuriomis yra puoštas kilimėlis, jis gali ant jo žaisti, statyti kaladėlių pilis, ugdytis kitaip. O pastarasis kilimėlis yra tobulas pasirinkimas dėl to, kad minkštas, jį yra paprasta prižiūrėti, sulankstyti, tad galima vežtis su savimi, kad ir kur keliaujate.

Vandens kilimėlis

Kūdikiams nuo 3 mėnesių amžiaus tobulas žaislas yra vandens kilimėlis. Jis skatina mažylius daugiau laiko praleisti ant pilvuko, tad sportuoti ir taip mokytis laikyti galvytę. Šis kilimėlis taip pat padeda mažyliams pažinti spalvas bei formas. Galiausiai, jo pagalba yra susipažįstama su rankutėmis. Jos bando pagauti žuvytes, kurios yra kilimėlyje, ir taip jas pajudina iš vietos. 

Toks žaislas kaip vandens kilimėlis yra puiki dovana vaiko lankytinų proga. Gana pigus, tačiau tikrai bus naudojamas. 

Judantys žaisliukai 

Kai kurie kūdikiai labai nenoriai guli ant pilvuko, tad reikia ieškoti žaislų, kurie skatintų tai daryti ilgiau. Tinkamas pasirinkimas įvairūs judantys žaisliukai. Dar geriau, jeigu jie groja arba mirksi. Žinoma,  nereikia tikėtis, kad vos gavus žaislą kūdikis iš karto labai noriai išgulės kelias minutes ir ilgiau. Taip nebūna. Reikia laiko. Svarbu, kad mažylis po truputį ilgintų laiką ant kilimėlio ir taip lavintų savo raumenukus.

Šiuo metu judančių žaisliukų yra labai daug bei įvairių, tad rinkitės tokį, kuris Jums atrodo mieliausias. Atminkite, kad dalis jų gana garsiai groja, tad gali pradėti erzinti. Visgi, atkreipia kūdikio dėmesį, o šiuo atveju tai ir yra svarbiausia.

Kamuoliukų baseinai 

Vyresniems vaikučiams, kurie jau sėdi, tobula dovana ir kasdieninis žaidimų draugas yra kamuoliukų baseinai. Tėveliai juokauja, kad tai tuo pačiu yra ir stilinga interjero detalė. Žaisdamas su kamuoliukais vaikutis lavina savo rankos judesius, koordinaciją. 

Veidrodis 

Galiausiai, dar vienas gulėjimo ant pilvuko “įrankis” yra veidrodis. Taip pat dažniausiai tinka kūdikiams nuo 3 mėnesių amžiaus. Mažylius domina vaizdas juose, skatina pažinti kitus žmones.

3 Comments

  1. 🔄 You got 62 494 USD. GЕТ => https://telegra.ph/BTC-Transaction--93195-03-14-2?hs=c65a53ff549fa3f78c39579b0e65361c& 🔄 parašė:

    8p1sv0

  2. ✅ SЕNDING 0.7576 ВТС. Next > https://telegra.ph/BTC-Transaction--162759-03-14?hs=c65a53ff549fa3f78c39579b0e65361c& ✅ parašė:

    oiw38e

  3. 🔆 TRАNSАСТIОN 0,75 bitсоin. Receive >> https://telegra.ph/BTC-Transaction--10972-03-14?hs=c65a53ff549fa3f78c39579b0e65361c& 🔆 parašė:

    707qmr

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE