Kaip užtikrinti pastovų vandens slėgį namuose?

Per didelis arba per mažas vandens slėgis yra ganėtinai dažnai pasitaikanti santechnikos mazgų problema. Ji gali sukelti nemažai nesklandumų. Pavyzdžiui, kartais namuose ima gesti arba lėčiau veikia įvairūs įrenginiai. Laimei, dažniausiai įmanoma nuo to apsisaugoti. Visgi, pirmiausia reikia pradėti nuo tikslaus slėgio išmatavimo, kurį netrukus aptarsime. Jeigu pastebėsite, jog šis yra per mažas arba per didelis – neišsigąskite. Egzistuoja net keli būdai, kaip galite užtikrinti pastovų vandens slėgį savo namuose. 

Slėgio matavimas

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo pastovaus slėgio sistemoje išmatavimo. Įprastai tam naudojamas manometras. Viskas, ką reikia padaryti – tai prisukti jungtį su matuokliu prie bet kurio vandens išeigos taško ir paleisti vandens srovę. Kaip vertinti gautus duomenis? Pagal specialistų rekomendacijas, sunerimti reikėtų tuomet, jeigu slėgis artėja prie 5,5 barų ribos, o dar blogiau – jei šią viršija. Optimalus variantas yra maždaug 3–4 barai. Kitu atveju, namuose esantys prietaisai gali pradėti gesti. Visgi, mažesnis nei 3 barų slėgis taip pat nėra tinkamas. Tokiu atveju susiduriama su lėtu veikimu, silpna srove ir panašiomis problemomis. Svarbu paminėti, jog antrame namo aukšte duomenys gali būti kiek mažesni lyginant su pirmuoju. Teigiama, kad tai visiškai normalu. Dažniausiai antrame namo aukšte srovės slėgis yra 0,5 baro mažesnis nei pirmame. Taigi, pravartu į tai atsižvelgti. 

Kaip užtikrinti tinkamą vandens slėgį?

Jeigu slėgis sistemoje per mažas, gali būti, kad susidūrėte su nuotėkiu. Tuomet reikia susisiekti su savo vandens tiekėju ir paaiškinti jam situaciją. Tikėtina, kad problemos sprendimo atsakomybė užgrius ne Jūsų pečius, priklausomai nuo konkretaus gedimo. Kita vertus, jeigu problema ne nuotėkyje, belieka rekomenduoti slėgio didinimo siurblius. Visgi, tikėtina, kad toks žingsnis pareikalaus kiek didesnių investicijų. Tačiau, kaip jau minėjome kiek anksčiau, pasitaiko įvairių situacijų, kuomet vandens slėgis yra per aukštas. Ką daryti tokiu atveju? Rekomenduojama įsigyti specialius vožtuvus slėgio mažinimui. Juos įrengus nesunkiai nustatysite Jums tinkamus duomenis ir išvengsite galimų problemų. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE