Karjeros diena Šeduvos gimnazijoje

Kadangi karjera yra kelionė, kurioje svarbu pažinimas, saviraiška ir visą gyvenimą trunkantis mokymasis, o ne galutinis tikslas, todėl vasario 14 d. Šeduvos gimnazijoje buvo suorganizuota „Karjeros diena“, skirta vyresniųjų klasių mokiniams. Gimnazistams susirinkus aktų salėje, mokyklos direktorė Edita Varneckienė kalbėjo ne tik apie tai, ką pasaulis gali pasiūlyti mokiniams, bet ir apie tai, ką mokiniai gali pasiūlyti pasauliui. Direktorė drąsino mokinius nebijoti klysti ir pasimokyti iš savo klaidų. Radviliškio r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas kalbėjo apie sėkmingą karjerą, kaip reikia jos siekti. O gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Petraitienė peržvelgė Šeduvos gimnazijos mokinių pasirinkimo tendencijas.

Apie savanorystę, jos teikiamą naudą kalbėjo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanorių koordinatorė Lina Grigalaitė ir pirmos pagalbos savanorė Inga Armonienė. Pranešėjos pristatė Lietuvos Raudonojo kryžiaus programas, mokė suteikti pirmąją pagalbą. Iš Pakruojo r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atvykusi psichologė Inga Jankauskienė mokiniams kalbėjo apie stresą, kaip pasiruošti egzaminų sesijai, kaip patys mokiniai gali sau padėti bei kaip sustiprinti pasitikėjimą savimi. SODROS atstovė Raimonda Balinskienė pasakojo apie valstybinį socialinį draudimą, kaip jis veikia. O Šiaulių teritorinės ligonių kasos gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė išskyrė, ką turėtų žinoti būsimas studentas apie privalomąjį sveikatos draudimą. MRU priėmimo ir rinkodaros skyriaus specialistas Saulius Bugailiškis išdėstė mokiniams studentų priėmimo subtilybes 2024 ir 2025 metais. Pristatė, kokie minimalūs reikalavimai keliami stojantiesiems, kaip formuojamas ir skaičiuojamas konkursinis balas.

Dalyvaudami „Karjeros dienoje“ mokiniai turėjo galimybę susipažinti su keturiolika profesijų, kurias pristatė savo srities profesionalai. Pranešimą „Tarp grafikos ir dizaino“ skaitė grafikos dizainerė Aušra Stanevičiūtė. Ji išsakė šios profesijos privalumus ir trūkumus. Šunų kirpėjas Vilius Ramanauskas, turintis nuosavas 3 kirpyklas (Šeduvoje, Radviliškyje ir Pakruojyje), pristatė savo amatą, rodė darbo įrankius ir kalbėjo, kad niekada nevėlu imtis naujos veiklos ir ieškoti savęs. Apie medicinos studijų ir darbo subtilybes kalbėjo angiochirurgas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas-rezidentas Irmantas Rutkauskas. Jis mokiniams pasakojo, kad mokytis sunku, kad darbas nelengvas, bet svarbus ir labai prasmingas. Šeduvos globos namų kineziterapeutė Ernesta Marčiuvienė kalbėjo apie gydymą judesiu ir labai įtikinamai pagrindė mintį, kodėl verta rinktis tokią profesiją. Iš Kauno atvykusi architektė, projektų vadovė Vaida Navasaitienė skaitė pranešimą „Architektūra: menas ar matematika? Kur aš?“. Pranešėja teigė, kad architektūra ne tik menas, be matematinių žinių architektu negalėsi būti. Inžinierių darbo subtilybes, paklausą ir svarbą perteikė inžinierė-projektuotoja Sandra Žurauskienė. Su pasieniečio bei kinologo profesijomis supažindino Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos specialistė Loreta Jurevičiūtė-Šamonskė. Abejingų nepaliko keturkojis pareigūnas, kuris paklusniai vykdė visas komandas. Josvainių girininkijos girininkė Eglė Jankauskienė ir Radviliškio girininkijos girininkas Evaldas Kuodis labai išsamiai pristatė miškininko profesiją. Jie buvo paruošę mokiniams klausimų, į kuriuos atsakiusieji gavo prizų. Pranešimą „Mokytojas ar pedagogas“ skaitė Radviliškio Lizdeikos gimnazijos etikos mokytojas metodininkas, buvęs jaunimo darbuotojas Vladas Vaidžiulis. Jis kalbėjo apie barjerus tarp mokytojų ir mokinių, davė patarimų, kaip juos įveikti. Apie muzikantų pasaulį pasakojo muzikos prodiuseris Marius Matulevičius. Jis kalbėjo, kad jei nori būti žinomas, turi žinoti, koks esi ir koks nori būti, turi siekti unikalumo. Kaip darbą paversti pomėgiu, mokiniams pasakojo įmonės „Šeduvos paslaugų centras“ vadovas  Laurynas Brunis. Jis pasakojo, kad įgyti profesinį ar aukštąjį išsilavinimą reikia būtinai ir nereikia bijoti ieškoti savęs, gali pakeisti kelis darbus, kol randi tą, kuris tau teikia malonumą. Įmonės „Sun butikas“ vadybininkė Aistė Davies mokiniams pristatė pranešimą „Nuosavas verslas regione. Iššūkiai ir realybė“. Buvo įdomu išgirsti, nuo ko reikia pradėti kuriant savo verslą, kiek kantrybės ir darbo reikia įdėti, kad vizija taptų realybe. Humoristiškai ir vaizdžiai pranešimą pristatė profesionalus aktorius, renginių vedėjas Modestas Vaitkevičius. Jis pasakojo, kaip prisijaukinti sėkmę, kad nesvarbu, ką darai, turi daryti 100 %, turi nebijoti klysti ir iš savo klaidų pasimokyti.

Toks renginys mokykloje jau antrasis, tikimasi, kad ne paskutinis, jis taps neatsiejama mokymosi proceso dalimi. Gimnazija stengiasi suteikti visus įmanomus įrankius, kad mokiniams būtų lengviau apsispręsti renkantis studijas bei savo karjeros kelią. 

Šeduvos gimnazijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE