NULL

Kas yra pramoninis sandėliavimas?

Šiuolaikinio sandėliavimo logistika yra tokia pat įvairi, kaip ir sandėlyje esančios prekės. Sandėliavimo sistemos yra pritaikytos jūsų poreikiams – nuo individualių sistemų sprendimų iki įprastų variantų. Jūs gaunate būtent tokį sprendimą, kurio jums reikia – nuo individualių, rankiniu būdu valdomų sandėliavimo bokštų iki visiškai automatizuotų sandėlių. Atsižvelgdami į jūsų srities poreikius, bendradarbiaujant kūrimo procese turėtumėte sukurti itin efektyvų ir unikalų saugyklos sprendimą, kuris veiktų ir tiksliai atitiktų jūsų įmonę.

Norėdami sužinoti daugiau apie sandėliavimo įrangą ir reikmenis, stogo dangų kainos svyravimus, apsilankykite borga.lt puslapyje.

Kas yra sandėliavimas?

Fizinių daiktų ar atsargų laikymo sandėlyje arba saugykloje procesas prieš juos parduodant ar platinant vadinamas sandėliavimu. Sandėliuose produktai laikomi ir saugomi organizuotai bei saugiai, todėl lengva atsekti prekės vietą, kada ji atkeliavo, kiek laiko ji ten buvo ir kiek vienetų yra po ranka.

Smulkaus ar naujo verslo sandėliavimo inventorius gali būti atliekamas namuose, kol jie peraugs į objektą. Įmonė turės arba išsinuomoti sandėliavimo patalpas, išnuomoti sandėlį arba perduoti logistiką trečiajai šaliai ir tuo metu laikyti atsargas savo sandėliavimo patalpose. Elektroninės prekybos sandėlyje produktai laikomi iki užsakymo pateikimo internetu, o tada užsakymas išsiunčiamas tiesiai vartotojui iš sandėlio. Mažmeninės prekybos įmonių atsargos gali būti laikinai laikomos sandėlyje prieš perkeliant jas į fizinę vietą.

Pramoninis sandėliavimas

Pramoninis sandėlis – tai struktūra, kurioje vykdoma įvairi pramoninė veikla – nuo gamybos iki gatavų prekių sandėliavimo. Pramoninis sandėlis susideda iš šių komponentų:

 • Administracinės paskirties pastatai.
 • Sritys gamybai.
 • Sandėliavimo vietos, pavyzdžiui, pramoniniai skardiniai angarai.
 • Platformos daiktams pakrauti ir iškrauti.
 • Parodų ir pardavimo vietos.
 • Automobilių stovėjimo aikštelės.
 • Perimetro zonos.
 • Atliekų surinkimo ir apdorojimo vietos.

Visa įmonės ekosistema vystosi pramoniniuose pastatuose, nes jie, be kita ko, yra valdybos narių, darbuotojų, gamybos technikos, krovimo technikos, medžiagų, įrangos, transporto priemonių atrama.

Pramoninio sandėlio charakteristikos

Pramoninio sandėliavimo charakteristikos yra šios:

 • Fizinis pramonės pagrindas leidžia gaminti, transformuoti, surinkti, saugoti ir platinti.
 • Surenkamieji pastatai gali būti metaliniai, gelžbetonio arba jų derinio.
 • Greita ir ekonomiška statyba.
 • Pastato konstrukcines proporcijas nustato pramonė.
 • Kas yra pramoninis sandėliavimas?
 • Logistikos centras prieš pramoninį sandėlį.
 • Logistikos centro ir pramonės sandėlio skirtumai.

Svarbiausias skirtumas tarp logistikos centro ir pramoninio sandėlio yra tai, kaip jie naudojami ir kokias funkcijas atlieka. Logistikos centras yra paskirstymo struktūra. Priešingai, pramoniniame sandėlyje gali būti visa pramonė ir daugiau užduočių, tokių kaip prekių saugojimas ir transportavimas. Dėl to pramoninis sandėlis turi daug platesnę apimtį nei logistikos centras. Tiesą sakant, pramoninio sandėlio dydis ir jo statybų plotas užima daug didesnę vietą nei logistikos centras.

Pagal apibrėžimą logistikos centras negali atlaikyti viso pramoninio sandėlio darbo krūvio. Be to, lyginant su logistikos centru, kuris orientuojasi į pramonės produkcijos paskirstymo gerinimą, pramoninių sandėlių veikla ir tikslai yra platesni.

Logistikos centro ir pramonės sandėlio panašumai

Logistikos centrai ir pramoniniai sandėliai nėra vienas kitą išskiriančios struktūros, nes jie abu susiję su pramoninių prekių platinimu, saugojimu ir transportavimu.

Pramoninius sandėlius papildo ir sustiprina logistikos centrai, kurie plečia pramonės tinklą ir platinimo kanalus. Taip patenkinamas didelis poreikis toli nuo pramonės centro esančiose vietose, leidžiant verslui plėsti savo įtaką. Abu pastatai gali būti statomi naudojant tas pačias medžiagas ir technologijas. Paprastai jie yra pagaminti iš metalo, betono arba jų derinio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE