Kas yra terminuotas indėlis?

Šiais laikais vis dažniau kalbama apie investavimą ir jo svarbą. Poreikis pasirūpinti savo ateitimi ir užsitikrinti finansinį stabilumą ateityje, apsisaugoti nuo ekonominio nestabilumo bei infliacijos skatina žmones rimtai pagalvoti apie galimybę investuoti, o savo investicinį portfelį diversifikuoti. Investicinės galimybės yra plačios, tačiau jeigu jums niekada neteko su tuo susidurti, pradėti galite nuo žemos rizikos investicijos, pavyzdžiui, terminuoto indėlio. Įdomu sužinoti daugiau? Šiame straipsnyje plačiau apžvelgsime šią investicinę galimybę.

Ką reikia žinoti apie terminuotą indėlį?

Terminuotas indėlis yra laikomas gana saugiu investavimo būdu, nes yra priskiriamas žemos rizikos investicijoms. Indėliai yra priskiriami prie žemos rizikos, nes mūsų šalyje jie yra apdrausti. Nors žemos rizikos investicijose gaunama grąža yra mažesnė, terminuoti indėliai Lietuvoje išlieka vienu populiariausių taupymo būdų. Tai puiki galimybė investuoti santaupas pasirinktam terminui, per kurį kaupiasi palūkanos. Priklausomai nuo situacijos, jos gali būti išmokamos kiekvieną mėnesį arba termino pabaigoje.

Kokią pinigų sumą paskirti terminuotam indėliui?

Tai labai priklauso nuo jūsų galimybių bei individualių poreikių. Specialistai įprastai rekomenduoja 20 proc. atidėti taupymui bei investavimui. Tačiau norint sumažinti investavimo riziką, svarbu diversifikuoti savo investicini portfelį. Reikia žinoti, jog žemos rizikos investicijų grąža atitinkamai yra mažesnė, tad investuotojai dažnai taip pat yra linkę tam tikrą pinigų sumą investuoti ir į vidutinės bei aukštos rizikos investicijas.

Formuojant investicinį portfelį, specialistai rekomenduojama remtis sudaryta investavimo piramide, kurioje nurodyta, jog mažesnės rizikos investicijos turėtų sudaryti apie 20 proc., vidutinės – apie 70 proc., o itin aukštos rizikos apie 10 proc. Šios gairės gali padėti jums lengviau apsispręsti, tačiau kokią sumą paskirti terminuotam indėliui – sprendžiate jūs.

Ką dar verta žinoti?

Jeigu jus domina investavimas į terminuotus indėlius, tačiau trūksta daugiau informacijos šia tema ar norite pasikonsultuoti – kreipkitės profesionalų finansų konsultantą. Šios srities specialistas atsižvelgs į jūsų poreikius, tikslus, galimybes ir pasiūlys jums labiausiai tinkamus investavimo sprendimus. Nepamirškite, jog plačiau apie investavimą ir terminuotus indėlius galite pasidomėti internete arba sudalyvaukite mokymuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE