NULL

Kelionės vietiniais autobusais Radviliškio rajone bus nemokamos

Nuo šių metų rugsėjo 19 dienos visi keleiviai vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Radviliškio rajono teritorijoje bus vežami nemokamai. Tokiam sprendimui rugpjūčio 31 dieną vienbalsiai pritarė Radviliškio rajono taryba.

„Ačiū visiems politikams, kurie palaikė šį rajono žmonėms naudingą sprendimą“, – po posėdžio dėkojo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Priėmus šį sprendimą Savivaldybė turės atlyginti nuostolius keleivius pagal koncesijos sutartį Radviliškio rajone vežančiai įmonei „Emtra“. Šiam tikslui iš Savivaldybės biudžeto likusiems šių metų mėnesiams papildomai reikės apie 17 tūkstančių eurų, o per visus metus – apie 50 tūkstančių eurų. 

Jeigu būtų nuspręsta atidaryti naujus autobusų maršrutus arba padidinti esamų maršrutų reisų skaičių, papildomų lėšų iš biudžeto reikėtų daugiau.

Nuo rugsėjo 19 dienos, kai važiavimas vietinio susisiekimo autobusų maršrutais Radviliškio rajone bus nemokamas, juo galės naudotis visi keleiviai, pagerės susisiekimo sąlygos ir mokiniams, kurie galės viešuoju transportu važiuoti nemokamai ne tik mokslo metais į mokyklą ir iš jos, o socialiai remtini asmenys ar mažas pajamas gaunantys gyventojai turės galimybę neribotai naudotis viešuoju transportu asmeninėms reikmėms.

Idėją nemokamai važiuoti vietinio susisiekimo autobusais dar 2019 metų savivaldos rinkimuose iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į merus Mindaugas Pauliukas, savo rinkimų programoje pasiūlęs nemokamas keliones visiems senjorams. Tais pačiais metais į merus kandidatavęs visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovas Gediminas Lipnevičius savo rinkimų programoje siūlė taikyti 90 procentų nuolaidas už autobuso bilietus socialiai remtiniems ir pensinio amžiaus gyventojams. Vis dėlto ankstesnei rajono valdžiai pritrūko politinės valios ir politikų pažadai liko neįgyvendinti.

Krovinių gabenimas

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Užs. Nr. R-09/07-2.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE