Kiek kainuoja energetinio naudingumo sertifikatas?

Pastato energetinis sertifikatas – tai dokumentas, kuriame yra duomenų ir pastatų ar patalpų energetinių rodiklių rinkinys. Jis nustato bendrą energijos poreikį, reikalingą jiems naudoti. Kitaip tariant, tai dokumentas, nurodantis, kiek energijos mūsų turtui reikia vėdinimui, šildymui, karšto vandens ruošimui, vėsinimui ir kt. Šiame dokumente pateiktos informacijos dėka galite numatyti numatomą metinį elektros suvartojimą ir su tuo susijusias išlaidas.

Energetinio naudingumo sertifikate pateikiama informacija apie pastato šilumines savybes (pavyzdžiui, šilumos izoliaciją, langų, durų ir kitų konstrukcinių elementų tipą), šildymo ir vėsinimo sistemas, apšvietimo sistemų ir buitinės technikos energijos suvartojimą, taip pat kitus veiksnius, turinčius įtakos energijos suvartojimui.

Kas yra šiluminis pastatų modernizavimas?

Energetinio naudingumo sertifikato kaina priklauso nuo atlikto tyrimo – energetinio audito, kuris baigiamas dokumento parengimu. Buto ar pastato savininkas turi susisiekti su asmeniu, įtrauktu į įgaliotų asmenų sąrašą, o vėliau pateikti auditoriui visus auditui atlikti reikalingus dokumentus – dažniausiai statybos projektą arba dokumentą iš statinio inventorizacijos. Jeigu tokių dokumentų neturime, turime atsižvelgti į papildomas išlaidas jiems gauti.

Svarbu tai, kad mokestis nėra vienkartinis, nes energetinis sertifikatas galioja 10 metų – nebent pastatas per tą laiką būtų renovuotas, pavyzdžiui, keičiami langai, apšiltinamas pastatas ar keičiamas šildymas ar vėdinimas. Jei bus padaryti reikšmingi pakeitimai, turintys įtakos energijos poreikiui, reikės atlikti dar vieną auditą. Esant tokiai situacijai, taip pat turi būti parengtas naujas dokumentas.

Kiek kainuoja energetinis sertifikatas?

Išlaidos, susijusios su energetinio naudingumo sertifikato gavimu, gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, tokių kaip pastato dydis, vieta, konstrukcijos sudėtingumas ir daugelis kitų. Namo kaina, žinoma, bus didesnė nei buto daugiabučiame name. Įprastai energetinio sertifikato išdavimo kaina svyruoja.

Patalpos energetinio naudingumo sertifikato gavimo kaina gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto asmens ar įmonės, taip pat nuo patalpų specifikos. Prieš priimant sprendimą, verta palyginti įvairių rangovų pasiūlymus internete, kad būtų pasirinktas geriausias paslaugų kokybės ir tinkamos patalpų energetinio naudingumo sertifikato kainos variantas.

Svarbiausias dalykas, kurį reikia žinoti, yra tai, kad jau naudojamiems objektams energetinio naudingumo sertifikatų turėti neprivaloma. Tik parduodant ar nuomojant nekilnojamąjį turtą yra privaloma turėti energetinio naudingumo sertifikatus. Šis energetinis sertifikatas turi būti pateiktas pirkėjui arba nuomininkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE