Kleboniškių kaimo buities muziejuje vėl darbuosis amatininkai ir edukatoriai

Rugpjūčio 6 dieną nuo 11 iki 17 valandos Kleboniškių kaimo gryčiose ir jaukiuose kiemuose įsitaisys amatininkai ir edukatoriai – vyks tradicinė „Senųjų amatų ir edukacijų diena“.

Atgijusiame kaime amato paslaptimis, įkvėpimu, žiniomis, kūrybiniu džiaugsmu, bendryste dalysis net trylika patyrusių amatininkų ir edukatorių: kalvis, varkalys, medžio drožėjas, siuvėja, sodų rišėjas, pintinių ir juostų pynėjos, audėja, veiks lėlių iš skiaučių rišimo, popierius karpinių, linų apdirbimo, verpimo, skalbimo, žolynų pažinimo ir kt. dirbtuvės.

Renginio dalyviai galės nusipinti pintinę, susirišti lėlę ar sodą, stoti prie žaizdro, sėsti prie verpimo ratelio ar į audimo stakles, sužinoti apie žolynų naudą – išbandyti bei išmokti daugybę įvairiausių naudingų dalykų. Amatininkai ir edukatoriai visą dieną darbuosis kartu su lankytojais, perduodami neįkainojamą dovaną – senuosius papročius ir tradicijas.

Lankytojai kviečiami mėgautis senojo Kleboniškių kaimo ramybe ir grožiu, apžiūrėti muziejaus ekspozicijas, Laimutės Širvydienės grafikos ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės popieriaus karpinių, medžio ir lino raižinių parodas.

Kitos senųjų amatų ir edukacijų dienos vyks rugpjūčio 21 bei rugsėjo 3 dienomis.

Parengta pagal Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE