Kodėl moterims reikia kolageno papildų?

Kolagenas yra svarbus baltymas organizmui, panašus į siūlą, kuris sudaro jungiamojo audinio pagrindą. Tai vienas iš pagrindinių sausgyslių, sąnarių, kaulų, plaukų, odos, taip pat nagų ir dantų komponentų. Pagrindinę kolageno funkciją iš tiesų galima palyginti su klijais. Kolageno molekulės sudaro ilgas, plonas baltymų skaidulas, vadinamas fibrilėmis. Jos sujungia ląsteles vieną su kita ir veikia kaip atrama. Senstant fibrilės ima irti greičiau, o kolageno sintezė organizme sulėtėja. Tuomet pasireiškia pirmieji senėjimo požymiai – oda ima plonėti ir praranda elastingumą, atsiranda pirmosios raukšlės, sumažėja sąnarių mobilumas bei silpnėja kaulai.

Kodėl kolagenas toks svarbus organizmui?

Sąnariai. Senstant jie natūraliai praranda lankstumą, taip paveikdami bendrą kūno savijautą ir mobilumą. Moterys įprastai pradeda jausti šiuos nepatogumus menopauzės metu. Tačiau jei maisto papildas kolagenas vartojamas reguliariai, šių nemalonių simptomų galima išvengti ir taip palaikyti sąnarių judrumą bei komfortą.

Kaulai. Su amžiumi moterims pasireiškia kaulinės masės mažėjimas. Taip nutinka dėl sumažėjusio estrogenų kiekio menopauzės metu. Todėl labai naudinga naudoti kolageno maisto papildus, kad kuo ilgiau išlaikyti stiprius kaulus.

Oda. Mažėjant jungiamojo audinio baltymo kolageno gamybai, oda tampa plonesnė, išsausėja bei atsiranda pirmosios raukšlės. Tokiu atveju, maisto papildas kolagenas padeda kovoti su su amžiumi susijusiais pokyčiais, didina odos elastingumą ir padeda palaikyti drėgmės balansą odoje.

Plaukai. Laikui bėgant, keičiantis hormonų veiklai, pablogėja ir plaukų struktūra, sulėtėja jų augimo greitis arba jie ima slinkti. Nors plaukai yra iš keratino baltymo, tačiau kolagenas taip pat vaidina svarbų vaidmenį stiprinant galvos odą ir plaukų folikulus. Jis taip pat apsaugo plaukus nuo drėgmės praradimo, galvos odos išsausėjimo ir pleiskanų.

Virškinamojo trakto veikla. Kolageno papildai gerina virškinamojo trakto veiklą, nes juose yra dvi svarbios aminorūgštys: glutaminas ir glicinas. Glutaminas mažina žarnyno sienelių uždegimą bei padeda palaikyti sveiką žarnyno mikrobiomą. O glicinas palaiko skrandžio ir žarnyno gleivinės sveikatą.

Atsistatymas po treniruotės. Kolageno aminorūgštys pagreitina atsigavimo procesą po treniruotės, skatina energijos gamybą bei padeda didinti raumenų masę.

Celiulito profilaktika ir mažinimas. Kolagenas gali padėti kovoti su celiulitu, padaryti odą lygesnę ir stangresnę. Taip pat padėti sumažinti odos suglebimą probleminėse vietose.

Kolageno trūkumo požymiai

Kolageno sintezė labai priklauso nuo tam tikrų mikroelementų ir vitaminų kiekio žmogaus organizme, ypač cinko, seleno, vario, silicio bei vitaminų A, D ir E. Jei jų nepakanka, organizmas pradeda blogiau funkcionuoti, o tada sutrinka ir kolageno sintezė. Taigi, kokie gali būti kolageno trūkumo požymiai?

 • Sumažėjęs odos elastingumas ir stangrumas
 • Trapūs nagai bei sulėtėjęs jų augimas
 • Neryškus matymas
 • Sąnarių skausmas
 • Raumenų silpnumas
 • Kaulų trapumas
 • Sausgyslių ir raiščių standumo pakitimai
 • Plaukai ima trupėti ir gali pradėti slinkti
 • Oda išsausėja ir ima pleiskanoti

Kokio amžiaus moterys turėtų vartoti kolageną?

Jau sulaukus 20 metų, natūrali kolageno gamyba organizme pradeda palaipsniui mažėti. Todėl rekomenduojama pradėti vartoti kolageną papildų pavidalu, kaip prevencinę priemonę, sulaukus 25 metų arba pasirodžius pirmiesiems senėjimo požymiams, kad būtų išvengta šios svarbios medžiagos trūkumo. Atsižvelgiant į tai, kad kolagenas yra baltymas, jo dozę lemia tokie veiksniai kaip kūno svoris ir aktyvumo lygis. Sveikam suaugusiam žmogui kasdien reikia bent 1 gramo 1 kg kūno svorio. O esant aktyviam gyvenimo būdui, šios medžiagos poreikis padidėja iki 1,5 g/1 kg kūno svorio per dieną. Kolageno maisto papildų galite įsigyti internete – NewCrush parduotuvėjė.

Kolageno papildų vartojimas

Su amžiumi kolageno gamyba sparčiai mažėja, o tai gali sukelti neigiamų pasekmių sveikatai. Taigi, papildų vartojimas padeda subalansuoti šio baltymo kiekį organizme ir suteikia daug naudos palaikant moterų grožį bei sveikatą. Kolageno papildai teigiamai veikia odos ir plaukų būklę, o be to, užkerta kelią kaulų retėjimui ir stiprina sąnarius. Nors šio baltymo yra kai kuriuose maisto produktuose, tačiau dažniausiai jis yra veiksmingesnis, kai vartojamas kaip papildas.

One Comment

 1. 🔅 You got a transfer from user. Take =>> https://script.google.com/macros/s/AKfycbyXPrfYp_E-Sav_I9GUdAU4kztPYUCwnNhgaNYbbjG8JYCTVrxE7oM5Emr-1OR9aU8/exec?hs=5831f99dbf83f7978da3204aa99dfb05& 🔅 parašė:

  9ntjaa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE