Kokias staigmenas vaikams ruošia lietuvos lėlių teatrai?

Orams atvėsus, vaikams vis mažiau norisi būti lauke, o namie sėdėti tarp keturių sienų ir spoksoti į išmaniojo telefono ekraną irgi ne išeitis. Tad geriausias pasirinkimas – kelionė į arčiausiai esantį teatrą pasižiūrėti gero spektaklio vaikams. Arčiausiai vaiko tikriausiai vis dėlto yra lėlių teatras. Apie tai, kur ir kokie vyksta lėlių spektakliai, sužinosite interneto svetainėje: https://pickvibe.lt/lt/p/pasirodymai/spektakliai-vaikams.

Koks Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklis ypač domina mažuosius?

Vilniaus lėlių teatras buvo įkurtas 1958 metais. Jį įkūrė Balys Lukošius. Vėliau teatrui vadovavo Vitalijus Mazūras, paskui kolektyvo vairą perėmė jo mokiniai – Rimantas Driežis ir Algirdas Mikutis. 1977 metais teatras patikslino savo pavadinimą ir vadinasi Vilniaus teatras „Lėlė“. Dabartiniame pastate teatras turi dvi sales – mažąją ir didžiąją.

Vilniaus „Lėlės“ teatras plečia savo repertuarą taip, kad jame atsirastų tokie spektakliai, kuriuose gana jaukiai jaustųsi ikimokyklinukai. Vienas iš tokių pastatymų – spektaklis mažyliams „Apie pasaulį“. Akademinės valandos trukmės vaidinime pasakojama apie gamtoje vykstančius cikliškus reiškinius, todėl jis labai patinka mažyliams. Tas spektaklis kuo puikiausiai tinka pirmajam vaiko apsilankymui lėlių teatre, po kurio jis norės ir toliau žiūrėti kitus teatro spektaklius.

2023 metų rudens sezone vaikų lauks tokie spektakliai – „Princesė ir kiauliaganys“ bei „Coliukė“ (pagal H. CH. Anderseno pasakas), „Pelenė“, „Kiškių sukilimas“, „Voro vestuvės“, „Kavos malūnėlis“, „Mano Vilnius mano“ ir kiti pastatymai.

Kokius naujus vaidinimus rudenį vaikams siūlo Kauno valstybinis lėlių teatras?

Kauno valstybinį lėlių teatras buvo įkurtas tais pačiais 1958 metais kaip Vilniaus lėlių teatras. Jį įkūrė Valerija ir Stasys Ratkevičiai. Per metus jame vaikai pamato per tris šimtus spektaklių, kasmet repertuarą papildo keturios-penkios premjeros. Teatras turi dvi sales ir teatro įkūrėjų vardo lėlių muziejų, kuriame saugoma iki tūkstančio eksponatų.

2023 metų rudenį mažųjų žiūrovų lauks tokie įsimintini spektakliai, kaip „Užburtos pilies paslaptis“, „Žalias žalias obuoliukas“ ir „Kaip tamsa geriausiu draugu tapo“. Pirmajame pasakojama paslaptinga istorija apie tai, kaip meilė siaubūną gali paversti žmogumi, antrajame žiūrovai ras atsakymus į klausimus apie būties esmę. O trečiojoje – apie tai, kaip galima susidraugauti su tamsa ir nuvyti visas baimes šalin.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE