Kudirkiečiai visą savaitę mokėsi Slovėnijoje

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos atstovai vieną lapkričio savaitę praleido besimokydami Slovėnijos miestelyje Slovenske Konjice. Lapkričio 14–18 dienomis mokyklos direktoriaus pavaduotoja Erika, mokytoja Danguolė ir mokiniai Emilė, Rokas, Vilius bei Martynas vyko į Erasmus+ projekto „Sciencing Europe“ („Besimokanti Europa“) mobilumą, skirtą Lietuvos, Slovėnijos ir Vokietijos mokiniams.

Tai buvo ypatinga kelionė, nes vaikai susitiko su draugais, kurie lankėsi Radviliškyje gegužės mėnesį. Todėl pirmoji mobilumo diena Pod goro mokykloje buvo pilna džiugių emocijų. Kartu organizuotos dirbtuvės su microbit’ais bei pažintinis turas po miestelį ir jo apylinkes.

Kitomis dienomis vyko orientacinės užduotys, 3D dirbtuvės, vaikai gamino lankus ir strėles, valdė droną, kartu dalyvavo pamokose ir įvairiose neformaliose veiklose.

Daug gražių akimirkų patirta bendraujant su mažaisiais lauko mokyklos mokinukais bei specialiojo ugdymo skyriaus vaikais. Visi kartu piešė, skaičiavo, žaidė, kepė picas, vaišinosi, gamino kalėdines dekoracijas.

O taip kelionę apibendrina išvykos dalyviai.

Emilė: „Labai smagi patirtis, galimybė pažinti kitą šalį, gyventi kitoje šeimoje, daryti tai, ką daro vaikai“.

Rokas: „Labiausiai patiko lauko mokykla ir orientacinė užduotis, kurios metu pasiklydome – buvo gera patirtis surasti kelią atgal“.

Vilius: „Labiausiai patiko Roglos apžvalgos bokštas ir kalnai – Slovėnijoje labai graži gamta“.

Martynas: „Buvo įdomu pamatyti, kaip gyvena vaikai Slovėnijoje. Šalies gamta įspūdinga“.

Erika: „Pakerėjo nepaprastas Slovėnijos gamtos ir istorinio paveldo grožis, pačių slovėnų šiluma. Labiausiai džiaugiuosi už vaikus, kurie įgijo neįkainojamos patirties keliaudami ir bendraudami su kitos šalies žmonėmis“.

Danguolė: „Puiki kalbinė patirtis, įdomūs susitikimai su kolegomis, pamokų stebėjimas, nuostabus kraštovaizdis, draugiški ir paslaugūs žmonės“.

Vinco Kudirkos progimnazijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE