Kuo darbas Vokietijoje toks patrauklus?

Norėdami užsidirbti daugiau pinigų, sutaupyti savo svajonėms arba paprasčiausiai vedini nuotykių troškimo, kai kurie žmonės išvyksta į įvairias užsienio šalis. Žinoma, populiariausiais pasirinkimais mūsų piliečių tarpe išlieka Norvegija, Danija, Didžioji Britanija. Kita vertus, dar vienu ganėtinai dažnu variantu taip pat būtų galima įvardyti Vokietiją. Darbas šioje šalyje pasižymi išties didele privalumų gausa. Taigi, nenuostabu, jog nemaža dalis Lietuvos piliečių susigundo emigruoti būtent į Vokietiją. Visgi, jei dar tik svarstote apie tokią galimybę, greičiausiai norite sužinoti kuo daugiau informacijos apie karjerą svetur. Taigi – kuo darbas Vokietijoje toks patrauklus?

Darbo Vokietijoje privalumai

Darbas Vokietijoje pasižymi išties nemaža privalumų gausa. Taigi, nereikėtų stebėtis, jog daugelis žmonių nusprendžia bent laikinai išvykti į šią šalį. Pagrindiniais darbo Vokietijoje privalumais būtų galima įvardyti: 

  • Didelį atlyginimą. Minimalus darbo užmokestis „į rankas“ siekia maždaug 1300 eurų;
  • Padorią pensiją. Senyvi asmenys gauna net 67% savo bruto darbo užmokesčio. Tai galioja ir emigrantams;
  • Mokesčių susigrąžinimą. Dirbantys asmenys, mokėję pajamų mokestį, gali pretenduoti į dalies jo atgavimą. Žinoma, tai galioja tik tuo atveju, jeigu susidūrėte su permoka. Visgi, daugelis žmonių susigrąžina tikrai solidžią sumą. Taigi, jei sąžiningai mokėjote pajamų mokestį, galite tai padaryti bei atgauti savo pinigus;
  • Ne visuose darbuose reikia mokėti vokiečių kalbą. Žinoma, tai pravers daugelyje sričių. Visgi, egzistuoja nemažai darboviečių, kuriose galima kalbėti angliškai;
  • Platų darbų pasirinkimą tiek vyrams, tiek moterims;
  • Nemažai nekvalifikuoto darbo variantų. Tai gali būti slauga, namų tvarkymas, statybos. Didelė dalis žmonių taip pat dirba įvairiuose ūkiuose, fabrikuose, sandėliuose. Šalyje vyrauja nemaža auklių, elektrikų, vairuotojų paklausa.

Ką dar reikėtų žinoti?

Vokietijoje į darbą žiūrima ganėtinai rimtai ir tikimasi aukštos kokybės, nepriklausomai nuo pačios užduoties dydžio. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, šalyje siūlomas tikrai nemažas minimalus atlyginimas, gerokai viršijantis tą, kurį galima uždirbti Lietuvoje. Populiariausiomis profesijomis Vokietijoje reikėtų įvardyti medikus, ekonomistus, teisininkus, inžinierius, informatikus, statybininkus, marketingo specialistus. Kita vertus, darbą rasti gali ir kvalifikacijos neturintys asmenys. Visgi, tai padaryti greičiausiai bus kiek sunkiau, ypatingai tuomet, jeigu nemokate vokiečių kalbos. Svarbu paminėti, kad atlyginimo dydis priklauso nuo nemažai skirtingų faktorių. Jį lemia ne tik profesijos pasirinkimas, tačiau ir patirtis, įmonės dydis, išsilavinimas, miestas, kartais lytis. Pavyzdžiui, pasak tyrimų, vyrai Vokietijoje uždirba vidutiniškai 600 eurų daugiau nei moterys. Be to, kai kuriuose miestuose darbą rasti yra gerokai lengviau dėl ten įsikūrusių korporacijų būstinių. Kita vertus, pastebima, kad didesnį atlyginimą įprastai taip pat gauna magistro studijas baigę asmenys. 

Visgi, prieš svarstant apie darbą Vokietijoje svarbu žinoti ir apie mokesčių ypatumus. Įprastai įmokos sudaro maždaug 38% atlyginimo „ant popieriaus“. Kita vertus, mokesčiai yra paskirstomi ganėtinai protingomis proporcijomis – į pensijų fondą, sveikatos ir nedarbo, neįgalumo draudimui. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, senyvi žmonės gauna net 67% savo bruto algos. Tai galioja ir emigrantams, kurie teisėtai dirbo bei mokėjo mokesčius Vokietijoje. Bet kokiu atveju, ši šalis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori uždirbti daugiau nei Lietuvoje. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE