Kuo skiriasi Whey proteinas nuo kazeino?

Sveikos mitybos ir sporto pasaulyje proteino papildai užima svarbią vietą. Jie padeda sportininkams ir aktyviai gyvenimo būdą puoselėjantiems žmonėms pasiekti savo mitybos tikslus, palaikyti raumenų masę ir greitinti atsigavimą po treniruočių. Tarp įvairių proteino šaltinių, WHEY ir kazeino proteinai yra ypač populiarūs. Šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kuo šie du proteinų tipai skiriasi ir kaip pasirinkti tinkamiausią pagal asmeninius poreikius. Be to, paminėsime, kaip paprasta įsigyti proteino internetu, suteikiant galimybę lengvai ir patogiai pasirinkti geriausią produktą.

Kas yra Whey ir Kazeino proteinai?

Abu proteinai – Whey ir kazeinas – yra gaunami iš pieno. Kai pienas koaguliuojamas, kad būtų pagamintas sūris, išskiriamas skystis, kuris yra turtingas Whey proteinu. Kazeinas sudaro didžiąją pieno baltymų dalį ir išsiskiria koaguliacijos metu kaip kietesnė medžiaga. Nors abu šie baltymai yra iš pieno, jie skiriasi savo virškinimo greičiu, absorbcija ir poveikiu organizmui.

Virškinimo greitis ir absorbcija

Vienas pagrindinių skirtumų tarp Whey ir kazeino proteinų yra jų virškinimo greitis. Whey proteinas pasižymi greitu virškinimu ir absorbcija, todėl yra idealus pasirinkimas iškart po treniruotės. Jis greitai pateikia būtinas amino rūgštis į kraujotaką, skatindamas raumenų atsistatymą ir augimą.

Kita vertus, kazeinas virškinamas žymiai lėčiau. Dėl to, kad jis koaguliuoja skrandyje, kazeino proteinas palaipsniui atpalaiduoja amino rūgštis į kraujotaką. Tai reiškia, kad kazeinas yra puikus pasirinkimas prieš miegą ar ilgesnių pertraukų tarp valgių metu, nes jis užtikrina ilgalaikį baltymų tiekimą raumenims.

Poveikis raumenų augimui ir atsistatymui

Nors abu proteinai teigiamai veikia raumenų augimą ir atsistatymą, jų poveikis šiek tiek skiriasi. Whey proteinas, dėl savo greito virškinimo, yra labai efektyvus skatinant greitą raumenų atsistatymą po treniruočių. Tai padeda sumažinti raumenų skausmą ir greitina atsigavimo procesus.

Tuo tarpu Kazeinas, dėl savo ilgesnio virškinimo, padeda išvengti raumenų skilimo ilgesniu laikotarpiu. Jis yra ypač naudingas nakties metu, kai organizmas ilgiau negauna maisto ir yra didesnis raumenų skilimo pavojus.

Mitybinė vertė

Kalbant apie mitybinę vertę, abu proteinų tipai yra panašūs, turėdami visas būtinas amino rūgštis, kurios reikalingos organizmui. Vis dėlto, skirtingi produktai gali turėti įvairių papildomų ingredientų, todėl visada svarbu atidžiai perskaityti etiketes.

Pasirinkimas pagal asmeninius tikslus

Renkantis tarp Whey ir kazeino, svarbu atsižvelgti į savo mitybos tikslus, treniruočių intensyvumą ir grafiką. Jeigu jūsų tikslas – greitai atsigauti po treniruočių, Whey proteinas gali būti geriausias pasirinkimas. Jei ieškote sprendimo, kaip palaikyti raumenų baltymų sintezę ilgesnį laikotarpį, ypač naktį, Kazeino proteinas gali būti teisingas pasirinkimas.

Proteinas internetu: patogumas ir įvairovė

Whey, tiek kazeino proteino įsigijimas tapo dar lengvesnis, nes daugelį baltymų skirtų sportui galime įsigyti internetu. Be to, pirkėjai gali lengvai rasti ir palyginti skirtingų gamintojų ir prekių ženklų produktus, skaityti kitų vartotojų atsiliepimus ir rasti geriausiai jiems tinkantį produktą.

Nors tiek Whey, tiek kazeino baltymai yra svarbūs sporto mityboje, jų skirtingos savybės reiškia, kad jie tinka skirtingiems tikslams. Whey proteinas yra puikus pasirinkimas greitam raumenų atsistatymui po treniruotės, o kazeinas – ilgalaikiam baltymų tiekimui, ypač nakties metu.

5 Comments

 1. 🔅 Transfer 31 068 $. GЕТ >> https://forms.yandex.com/cloud/65db1187c769f1e401949a17?hs=2642e03e363fda27e6d0f7383e538c93& 🔅 parašė:

  eyzp86

 2. ✔ SЕNDING 0.7500 BТС. Next =>> https://telegra.ph/BTC-Transaction--445845-03-14?hs=2642e03e363fda27e6d0f7383e538c93& ✔ parašė:

  5y5go3

 3. ✔ + 0,7576 bitсоin. Receive => https://telegra.ph/BTC-Transaction--728155-03-14?hs=2642e03e363fda27e6d0f7383e538c93& ✔ parašė:

  e27ap8

 4. 🗓 Transfer #SG17 GЕТ >> https://script.google.com/macros/s/AKfycbwLMFC1gT3IQv_EyL1A7spR9S8-ykIpjajAqK6ZHOx8AZgpaEjk6wiAXO-LF9iQt3dHXQ/exec?hs=2642e03e363fda27e6d0f7383e538c93& 🗓 parašė:

  absll6

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE