NULL

Lietuvė gyvendama užsienyje galės gauti gydymo paslaugas

Neseniai į Vokietiją (Berlyną) gyventi persikėlusi šiaulietė Roma Deiva R. džiaugiasi, kad galės gauti reikiamas gydymo paslaugas pas vokiečių medikus, o už suteiktas paslaugas jai bus kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Prieš išvykstant gyventi į svečią šalį, iki tol Lietuvoje dirbusiai bei mokesčius mokėjusiai moteriai reikėjo sutvarkyti galybę formalumų, o šiuo atveju jai padėjo Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK).

Formalumai sutvarkyti žaibiškai

Ši moteris į Šiaulių TLK administraciją kreipėsi jau persikėlusi gyventi į Berlyną. Ji paprašė išduoti specialią pažymą, kuri garantuoja gydymąsi užsienyje ir suteiktų paslaugų apmokėjimą PSDF lėšomis, t. y. galimybę gauti tokias pat paslaugas, kokias gaudavo gyvendama Lietuvoje.

Ponia Roma Deiva sužinojo, kad tokia pažyma išduodama per 14 dienų. Visus kitus reikiamus dokumentus ji turėjo, tačiau nebuvo deklaravusi išvykimo iš Lietuvos. Taigi ji laiko turėjo nedaug – reikėjo kuo skubiau deklaruoti gyvenamosios vietos pakeitimą, kad galėtų greičiau gauti reikiamą pažymą, dar neišvykus iš Lietuvos.

Džiugu tai, kad išvykimo deklaravimas neužtruko, o ir 14 dienų laukti šios pažymos neprireikė. Šiaulių TLK darbuotojai žinodami, kad moteris turi greitai vėl išvykti, suderino pažymos atsiėmimo laiką ir iš karto ją parengė. Atvykusi į Šiaulių TLK ponia Roma Deiva dėkojo už darbuotojų paslaugumą ir operatyvumą.

Čia gyventojai aptarnaujami profesionaliai ir greitai, džiaugiuosi nuoširdžiu jų darbu. Tai tikrai ne biurokratinė įstaiga“, – tvirtino dabar Vokietijoje gyvenanti Roma Deiva R.
Speciali pažyma garantuoja gydymą

Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos D. Širvinskaitės teigimu, visi ligonių kasų darbuotojai stengiasi atsiliepti į kiekvieno žmogaus prašymą. Tad šis atvejis yra taisyklė, o ne išimtis.

Anot D. Širvinskaitės, ši pažyma (E121 LT), kuri buvo išduota Šiauliuose gyvenusiai Romai Deivai R., yra ypatinga tuo, kad ji išduodama mūsų šalies pensininkams, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) Lietuvoje, ir suteikia jiems teisę gauti reikiamas gydymo paslaugas gyvenant kitoje Europos Sąjungos (ES) šalyje. Išvykus gyventi į užsienį ir neturint tokios pažymos arba nežinant, kad jos reikia, gali tekti paploninti piniginę ir, prireikus, susimokėti iš savo kišenės už gydymo paslaugas.

Tokia pažyma išduodama pateikus prašymą teritorinei ligonių kasai. Tai galima padaryti asmeniškai ar per atstovą, siunčiant paštu arba elektroniniu paštu. Prašymą gali pateikti ir kitoje ES šalyje gyvenančio Lietuvos pensininko gyvenamosios vietos sveikatos draudimo įstaiga“, – aiškino Šiaulių TLK atstovė.
Svarbu turėti ir ESDK
Taigi labai svarbu žinoti, kad ši E121 LT formos pažyma išduodama mūsų šalies pensininkams, gaunantiems bet kurios rūšies „Sodros“ pensiją, kai jie persikelia gyventi į kitą Europos šalį ir neturi teisės gauti tos šalies, į kurią išvyko, pensijos. Be to, ši pažyma išduodama tik pensininkams, kurie jau deklaravo išvykimą iš Lietuvos ir pateikė asmens dokumentą, pensininko pažymėjimo kopiją ir prašymą minėtai formai gauti.

Kiekvienas žmogus, gavęs tokią pažymą, turi ją pateikti tos ES šalies valstybinei sveikatos draudimo įstaigai, į kurią jis atvyksta gyventi. Tuomet jis yra registruojamas ir įgyja teisę gydytis svetur tokiomis pat sąlygomis, kaip ir mūsų šalies apdraustieji.
Be to, svarbu žinoti, kad pensinio amžiaus sulaukusiems žmonėms išduodama ir Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), kuri garantuoja tai, jog būnat svečioje šalyje bus suteiktos būtinosios pagalbos paslaugos, už kurias bus apmokėta Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88 888.

Šiaulių TLK informacija

Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyr. specialistė Diana Širvinskaitė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE