Visi

Linkaičių bendruomenė kuria naują gyvenimą

Visai šalia Radviliškio, Linkaičiuose, kažkada buvusiame uždarame kariniame miestelyje, šiandien verda gyvenimas – čia gyvena žmonės, kuriantys aktyvią ir veiklią bendruomenę, buriantys savo kaimynus bendrai ir visiems naudingai veiklai. Pagrindinis šios veiklos variklis – veikus, aktyvus, jaunas Linkaičių bendruomenės pirmininkas Ruslanas Romančikovas.

Įgyvendintų projektų nebeskaičiuoja

„Viskas prasidėjo paprastai – išrinko mane Linkaičių gyventojai seniūnaičiu, juo padirbėjau dvejus metus, o vėliau pamačiau, kad įkurta bendruomenė gali atnešti daugiau naudos: kitos bendruomenės aplink ir patalpas turi, ir sporto aikštynus įsirengė, ir visokiomis veiklomis visokiomis, ir į keliones važiuoja, šventes drauge švenčia, žodžiu – gyvena visavertį įdomų gyvenimą. Pagalvojau, kad Linkaičiuose trūksta to bendro judesio, tad kreipiausi į Radviliškio seniūniją, pasikalbėjau su seniūne Gabriele Kuraitiene, pavaduotoja Virginija Balinskiene ir nusprendžiau imtis šio reikalo“, – apie bendruomenės kūrimosi pradžią pasakoja Ruslanas.

Šiandien Linkaičių bendruomenė skaičiuoja jau trečius savo gyvavimo metus. Įsikūrusi 2018 metų gruodžio mėnesį, ji jau yra įgyvendinusi du didelius projektus, o mažesnių Ruslanas sako jau nebeskaičiuojantis.

Bendruomenė šiuo metu buria 38 narius, tad Ruslanas kviečia visus norinčius ateiti, užsiregistruoti ir prisidėti prie Linkaičių bendruomenės kūrimo.

„Man keista, kad žmonės tokie uždari, tik apie save galvoja, o už savo namų slenksčio nieko nemato. O juk tikrai smagiau, kai visi drauge tvarkomės ir nelaukiame, kad kažkas iš dangaus nukristų“, – žmonių abejingumu ir susvetimėjimu stebisi jis.

Susitvarkė bendruomenės patalpas

Radviliškio seniūnė G. Kuraitienė taip pat džiaugiasi seniūnijoje turėdama naują aktyvią bendruomenę: „Ruslanas aktyvus, savo idėja suburti bendruomenę degantis žmogus, jo dėka Linkaičių gyventojai gali sportuoti naujoje daugiafunkcėje aikštelėje, jo parengti projektai suburia Linkaičių gyventojus įvairiai veiklai. Beje, jis aktyviai bendrauja su seniūnija, drauge sprendžiame Linkaičių gyventojams aktualius klausimus. Praėjusiais metais seniūnijos seniūnaičių sueiga bendru sutarimu skyrė visas paramos kaimo bendruomenėms lėšas Linkaičių bendruomenei, kad tik ji judėtų, kad tik neprarastų motyvacijos veikti“, – sakė ji.

Praėjusių metų rudenį Linkaičių bendruomenės nariai įsikūrė naujose patalpose, kurias jiems skyrė Radviliškio rajono savivaldybė.

„Buvusioje kaimo parduotuvėje dirbo beveik visi bendruomenės nariai: vyrai statybinius darbus dirbo, tvarkė sienas, lubas, grindis, moterys valė, plovė, gražino. Šiandien džiaugiamės rezultatu – turime gražias, tvarkingas bendruomenės patalpas, kuriose vyksta renginiai, mokymai, seminarai, šventės. Įsigyta stalų, kėdžių, rūbų kabykla, daugiafunkcis spausdintuvas ir teniso stalas. Visas šis gėris – įgyvendinto projekto „Linkaičių bendruomenės materialinės bazės sukūrimas“ rezultatas, o lėšų projektui skyrė Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos ir Radviliškio rajono savivaldybė“, – apie nuveiktus darbus pasakojo Ruslanas.

Surengta sporto šventė

Projekto „Burkimės sportui ir kokybiškam užimtumui“ pristatymo šventėje apsilankiusi Radviliškio seniūnijos pavaduotoja Virginija Balinskienė taip pat džiaugiasi ir palaiko Linkaičių bendruomenės mažus, bet užtikrintus žingsnius į ateitį, o bendruomenės pirmininkas seniūnijai dėkoja už patarimus ir bendradarbiavimą.

Apie naująjį Linkaičių bendruomenės įgyvendintą projektą Ruslanas kalba paprastai: „Karantinas, judėjimo suvaržymas, užsidarymas namuose žmones išvargino tiek emociškai, tik fiziškai, tad mūsų parengto projekto veiklos pasitarnaus žmonių fizinės sveikatos gerinimui. Bendruomenės nariams organizuotos šiaurietiško ėjimo pamokos, sveikatingumo pamokos, lauko teniso mokymai naujojoje daugiafunkcėje aikštelėje, kuri, žinoma, yra pagrindinis ir didžiausias šio darbo rezultatas. Naujojoje aikštelėje kiekvieną dieną buriasi jaunimas, jie žaidžia krepšinį, paprašo ir tinklinio tinklus ištiesti. Senoji aikštelė buvo jau nebepanaši į aikštelę – tik žemė, gumbai ir vienos traumos, o ne žaidimas, tad dabar tikrai džiaugiamės puikiu žaidimu, ir kaimynines bendruomenes pasikviesti galime susirungti varžybose. Taip pat įsigyta šiaurietiško ėjimo lazdų, krepšinio, tinklinio kamuolių. Žinoma, be finansinės paramos nieko neturėtume, tad dėkojame už projektui skirtas lėšas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos ir Radviliškio rajono savivaldybei“, – sakė jis.

Linkaičių bendruomenė pirmininkas padėkojo ir Vėriškių bei Kalnelio Gražionių bendruomenėms už prisidėjimą ir bendradarbiavimą įgyvendinant šį projektą.

O Linkaičiuose suorganizuota sporto šventė, skirta naujo bendruomenės įgyvendinto projekto pristatymui, buvo tikrai smagi: sporto aikštelėje susirungė Linkaičių ir kaimyninių bendruomenių krepšininkai bei tinklininkai, vaikai linksminosi ant batutų, o visi, besidomintys krašto gynyba ir saugumu, apžiūrėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių surengtą ginkluotės parodą.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją parengė Jonas MARCINKUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE