NULL

Lizdeikietės įvertintos jaunųjų filologų konkurse

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje į Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą jau 46-ąjį kartą rinkosi literatūrai ir kalbai atidūs ir kūrybingi Lietuvos jaunieji filologai. Sunkiai pavyktų suskaičiuoti mokinius, kartą ar kelis dalyvavusius šiame konkurse, kurio tikslas – ugdyti filologinę mokinių kultūrą. Jaunųjų filologų konkurso idėjos autorius – poetas Justinas Marcinkevičius, kurio siūlymą ugdyti pradedančiuosius literatus bei kalbininkus Švietimo ministerija įgyvendino 1965 metais, o ilgą laiką vertinimo komisijai pirmininkavo rašytojas Algimantas Zurba.
Į baigiamąjį konkurso etapą buvo pakviestos ir trys Radviliškio krašto mokinės. Tai Lizdeikos gimnazijos 3A klasės mokinės Akvilė Margytė, Emilija Buračaitė (mokytoja Laima Verbickienė) ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio vidurinės mokyklos 12 klasės mokinė Gertrūda Budreckaitė (mokytoja Laisvida Vedeckienė).
Žaismingas konkurso atidarymas įvyko Ignalinos Kultūros rūmuose. Po vertinimo komisijos pirmininko, rašytojo, Vilniaus universiteto docento R. Tamošaičio įžanginio žodžio konkurso dalyviai pasklido po progimnazijos klasėse įsikūrusias prozos bei poezijos, publicistikos bei tautosakos, literatūros mokslo ir kritikos, kalbos bei vertimų sekcijas, kuriose su griežtais ir dalykiškais vertintojais aptarė savo kūrybą, diskutavo, klausinėjo, gilinosi į savo ir kolegų darbus.
Kad atslūgtų įtampa, konkurso dalyviai buvo pakviesti į etnografinę vakaronę, taip pat žiūrėjo Ignalinos gimnazijos teatro „Iki“ spektaklį, kūrybiniame vakare klausėsi jaunųjų poetų ir prozininkų, vyko į Palūšę. Vertinimo komisija seminare, skirtame pedagogams, aptarė mokinių darbus, pasidžiaugė itin stipriais prozos ir publicistikos darbais, išsakė pastabas ir patarimus.
Džiaugiamės, kad mūsų mokinių darbai buvo pastebėti ir gerai įvertinti. Lizdeikietės Akvilė Margytė (publicistikos sekcija) už darbą „Atrasti savąjį kelią“ ir Emilija Buračaitė (kalbos sekcija) už darbą „Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinių pravardės“ apdovanotos Švietimo ir mokslo ministerijos Pagyrimo raštais. Dėkojame Šiaulių „Romuvos“ gimnazijai ir Šiaulių miesto Švietimo skyriui už nuoširdžią pagalbą organizuojant kelionę.
Laima Verbickienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE