Lizdeikos gimnazijos atstovai lankėsi mokomųjų mokinių bendrovių mugėje

Balandžio 12 dieną Šiaulių prekybos ir pramogų centre „Saulės miestas“ vyko mokomųjų mokinių bendrovių regioninė mugė „Šiauliai eXpo 20240“. Renginio organizatoriai Lietuvos Junior Achievement, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, rėmėjai – verslo įmonės. Mugėje dalyvavo per 40 mokomųjų bendrovių iš Šiaulių regiono. Komandos atvyko iš 17-os mokyklų, kuriose jau veikia ne po vieną mokomąją mokinių bendrovę, o po keletą ar net keliolika.

Lizdeikos gimnazijai atstovavo dvi mokomosios mokinių bendrovės: antrokų gimnazistų bendrovė „Kioskas“ , trečiokų – „Nostalgija“. Verslūs antrokai, bendrovės „Kioskas“ komandos nariai: Gabija Žemaitytė, Greta Grinbergaitė, Gabrielė Stiklioraitytė, 2RS klasės mokinės, regioninėje mugėje pristatė poveikio visuomenei idėją. Gimnazistai prekiavo vertingais praeito amžiaus periodiniais leidiniais, kurie vartotojų buvo vertinami ir kaip interjero detalė. Periodinių leidinių pirkėjai pasakojo, kad jiems malonu įsigyti žinomus leidinius ir net juos siejo su savo ar šeimos narių gimimo datomis. Trečiokų gimnazistų mokomosios mokinių bendrovės „Nostaligija“ komanda: Kamilė Barkauskaitė 3H, Juta Gudanytė 3RG, Anetė Norvaišaitė 3R, Nelly Snockytė 3S, pristatė socialiai atsakingo vartojimo idėją. Tai jau antroji šios komandos bendrovė, gimnazistės prekiavo vintažinėmis suknelėmis, kurios buvo papuoštos komandos narių sukurtais logotipais. Kiekviena suknelė turėjo savo istoriją, su kuria pirkėjai galėjo susipažinti.

Mokomųjų mokinių bendrovių komandas vertino profesionalių verslininkų komisija, kuriai komandos turėjo pristatyti savo idėjas, verslo planus, gamybos procesą, marketinginius sprendimus, ateities vizijas. Lizdeikos gimnazijos komandų nariai atsakingai, kūrybiškai, patraukliai pristatė savo idėjas ir komunikavo su skirtingų verslo įmonių atstovais ir pirkėjais bei išgirdo vertingų patarimų. 

Mokomųjų mokinių bendrovių mugės tai antreprenerystės šventė jauniems žmonėms, siekiantiems ambicingų tikslų, svajonių, norintiems prisidėti prie globalių problemų sprendimų. Dalyvavimas LJA akseleratoriaus programose „eXpo“ atveria mokiniams galimybes tobulinti verslumo, komunikacines, pažinimo kompetencijas, įkvepia pasitikėjimo savo jėgomis ir galimybėmis.

Danutė Bitytė, Lizdeikos gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE