Narkotikų kontrolės komisija prieš kvaišalų vartojimą kovos dronais ir metalo detektoriais mokyklose

Lapkričio 10 dieną posėdžiavusi Savivaldybės narkotikų kontrolės komisija, vadovaujama Tarybos nario Eduardo Martynkino, parengė Radviliškio rajono psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos veiksmų planą, kuriame numatytos priemonės kovai prieš kvaišalų vartojimą. Jame be kita ko siūloma nuo ateinančių metų rugsėjo 1-osios rajono mokyklas aprūpinti metalo ieškikliais bei papildomomis vaizdo stebėjimo kameromis, o į Savivaldybę įdarbinti du papildomus už viešąją tvarką atsakingus darbuotojus ir nupirkti jiems droną.

Mokykloms parengs situacijų valdymo algoritmą

Remiantis parengtu Radviliškio rajono psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos veiksmų planu, jau iki šių metų lapkričio 20 dienos Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius turės parengti mokykloms situacijų valdymo algoritmą, kad visiems būtų aišku, kaip elgtis, kai įtariama, jog mokinys turi psichoaktyvių medžiagų arba jas vartoja, arba kai mokinys yra apsinuodijęs psichoaktyviosiomis medžiagomis.

Pagal parengtą Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos veiksmų planą Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigos būtų įpareigotos organizuoti mokinių tėvų susirinkimus, per kuriuos informuotų tėvus apie mokinių elgesio taisykles ir jų laikymosi svarbą, supažindintų tėvus su mokyklos situacijų valdymo seka, esant įtarimui dėl psichoaktyvių medžiagų turėjimo ar apsvaigus nuo jų, bei apie mokinių daiktų patikrinimo seką.

Siūlo pasitelkti metalo ieškiklius ir droną

Savivaldybės narkotikų kontrolės komisija siūlo, kad Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius pasirūpintų, jog iki kitų metų rugsėjo 1-osios švietimo įstaigoms būtų nupirkti rankiniai metalo ieškikliai bei trūkstamos vaizdo kameros.

Iki ateinančių metų pabaigos Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centre siūloma įsteigti vaikų ir paauglių psichiatro etatą.

Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojams, atsakingiems už viešąją tvarką, iki ateinančių metų kovo 1 dienos siūloma nupirkti droną, kurio pagalba jie galėtų iš oro stebėti tas vietas, kuriose mėgsta rinktis ir kvaišalus vartoti rajono gyventojai.

Daugiau vaizdo kamerų ir viešosios tvarkos specialistų

Iki 2024 metų birželio 1 dienos rekomenduojama pasitarus su policija bei seniūnijų atstovais rajono teritorijose įrengti papildomas stacionarias ir mobilias vaizdo stebėjimo kameras, o iki ateinančių metų gegužės 1 dienos rajono Savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriuje įsteigti du papildomus viešosios tvarkos specialistų etatus. Narkotikų kontrolės komisija siūlo, kad viešosios tvarkos specialistai savo kompetencijos ribose dėl nepilnamečių rūkimo Radviliškio rajono ugdymo įstaigų teritorijose surašytų protokolus arba informuotų policijos pareigūnus apie pastebėtus pažeidimus viešose vietose, siekiant užkirsti kelią narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimui bei platinimui.

Tarp kitų Narkotikų kontrolės komisijos pasiūlymų – ir rekomendacija Radviliškio miesto parką, Eibariškių parką, Radviliškio miesto centrinę aikštę bei rajono paplūdimius paskelbti nerūkymo zonomis.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE