Nusikaltimus darantys lietuvaičiai ramybės neturi nei užsienyje, nei Lietuvoje

Tarp Velykoms gausiai iš užsienio į gimtinę parvykusių lietuvaičių buvo ir tų, kurie svečiose šalyse atsidūrė vejami baimės dėl atsakomybės už Lietuvoje padarytas nusikalstamas veikas. Tačiau artėjančios šventės ir noras šventę švęsti su artimaisiais baimę nugalėjo ir juos parginė namo. Tad nuo ikiteisminio tyrimo, teismo ar bausmės atlikimo asmenų ieškantiems Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo pareigūnams šventinės dienos buvo darbingos – per savaitę sulaikyti ir už grotų atsidūrė septyni teisėsaugos ieškomi asmenys, tarp kurių – ir radviliškietis.

Košės prisivirė ir Lietuvoje, ir Vokietijoje

Balandžio 3-iąją Naujojoje Akmenėje antrankiai buvo uždėti 23-ejų metų vaikinui, kuris vengė atvykti į teisiamąjį posėdį. Jame turėjo būti vertinamas jaunuolio elgesys dėl vieną praėjusių metų balandžio dieną su bendrininku iš parduotuvės pavogto litro degtinės, o kitą dieną viešojoje vietoje jo sumuštų dviejų vyrų.

Pasak Šiaulių apskrities policijos atstovės spaudai Gailos Smagriūnienės, paaiškėjo, kad vengdamas atsakomybės už savo darbelius įtariamasis pažeidė jam skirtą kardomąją priemonę – neišvykti iš gyvenamosios vietos, ir išvažiavo į Vokietiją. Lietuvoje su įstatymais nesutariantis akmeniškis juos spėjo pažeisti ir ten. Tad atsakomybės baimė vaikiną išginė ir iš Vokietijos. Grįžusį į Lietuvą pareigūnai jį operatyviai pasitiko, uždarė į areštinę ir greitu laiku jam teks stoti prieš teismą.

Į Šiaulius grįžusį vaikiną „pasitiko“ pareigūnai

Areštinėje balandžio 2-ąją atsidūrė ir iš Norvegijos šventėms pas motiną sugrįžęs 19-metis šiaulietis. Jis 2023 metų birželį už vagystes buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, tačiau bausmės vykdymas buvo atidėtas ir jam skirti tam tikri apribojimai. Tokia bausmė nemotyvavo vaikino koreguoti savo nusikalstamo elgesio. Gyvenimas su apribojimais nuo kvaišalų priklausomam vaikinui netiko ir jis gyveno juos ignoruodamas bei darydamas įvairius teisės pažeidimus.

Todėl teismas priėmė sprendimą bausmės vykdymo atidėjimą panaikinti ir nuteistąjį pasiųsti į kalėjimą, kuriame už nužudymą bausmę atlieka ir jo tėvas. Tačiau į kalėjimą vaikinas nenorėjo ir spruko į Norvegiją.

Namų ilgesys vaikiną grąžino į Šiaulius, kuriuose jo laukė policijos pareigūnai. Nuteistasis turės atlikti jam skirtą 2-ejų metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios galėjo ir išvengti, jei bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu būtų laikęsis visų jam teismo skirtų įpareigojimų

Nusikaltėlį pargabeno iš Norvegijos

Ne visada ieškomi asmenys patys grįžta namo. Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo pareigūnams bent kartą per mėnesį tenka skristi patiems į užsienį pargabenti pagal Europos arešto orderį sulaikytų Šiaulių ir Telšių apskričių policijos ieškomų asmenų. „Taigi užsienis nėra ta vieta, kurioje su Lietuvos teisėsauga problemų turintys asmenys galėtų ramiai gyventi“, – sako Šiaulių apskrities policijos atstovė spaudai G. Smagriūnienė.

Paskutinė Šiaulių pareigūnų kelionė buvo į Norvegiją, iš kurios parskraidintas 36-erių metų ieškomas Telšių gyventojas. Daug kartų už įvairias nusikalstamas veikas Lietuvoje bei kitose užsienio valstybėse teistas vyras buvo ieškomas, nes vengė atlikti bausmę už vagystę, turto sugadinimą ir neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais.

2017 metų birželį jis, pasisavinęs savo sugyventinės motinai priklausantį automobilį, juo nuvažiavo iki Telšių rajone esančio Siraičių kaimo ir įsibrovęs į gyvenamąjį namą pagrobė turto, kurio bendra vertė siekė per 11 tūkstančių eurų, ir dar tyčia sugadino turto, kuris įvertintas beveik 5 tūkstančiais eurų.

Už tai vyras buvo nuteistas 5-erių metų laisvės atėmimo bausme. Atlikęs didžiąją dalį bausmės telšiškis 2023 metų liepą buvo paleistas iš įkalinimo vietos lygtinai, taikant intensyvią priežiūrą. T. y., likusius 11 mėnesių jam buvo leista gyventi laisvėje, bet ne laisvai. Su uždėta apykoje jis buvo kontroliuojamas, ar nustatytu laiku būna nurodytoje vietoje ir ar laikosi jam skirtų apribojimų.

Telšiškio nuomone, toks gyvenimas nieko vertas, jau geriau bausmę atlikti už grotų, negu gyventi laisvėje su apykoje, varžomam įvairių įpareigojimų. Ir vyras net nesivargino vykdyti probacijos sąlygų, padarė administracinį nusižengimą, o lapkričio 10-ąją užfiksuotas jo dingimas.

Pastebėjus, kad su stebimuoju nebėra kontakto ir nuvykus į jo gyvenamąją vietą, rasta sugadinta, numontuota ir į pakampę numesta apykojė, o vyro pėdos buvo jau ataušusios.

Paskelbus jo paiešką telšiškis buvo sulaikytas Norvegijoje ir perduotas Šiaulių pareigūnams, kurie jį atlydėjo į Lietuvą ir uždarė už grotų. Čia jam teks atlikti 11 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, nuo kurios lygtinai buvo atleistas, tačiau nesugebėjo to įvertinti ir tuo tinkamai pasinaudoti.

Už grotų palydėjo per pačias Velykas

Balandžio 3-iąją už grotų atsidūrė ir Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų už dokumentų klastojimą nuteistas 37-erių metų vyras. Šiaulių apskrities policijos kriminalistai jį surado Vilniuje ir išvengti pusantrų metų gyvenimo už grotų jam nepavyks.

To padaryti nepavyks ir 25 metų Radviliškio rajono gyventojui, kuris už grotų buvo palydėtas per pačias Velykas, nes nenorėjo paklusti Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų nuosprendžiui atlikti 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmę už praėjusių metų sausį sukeltą fizinį skausmą vienam Radviliškio gyventojui.

Tikėjosi išvengti teismo

Pareigūnai sulaikė ir du asmenis, kurie nuo teisėsaugos pasislėpė net nelaukdami teismo nuosprendžio. Lyg stručiai, sukišę galvas į smėlį, jie tikėjosi, kad pavyks išvengti teismo, o tuo pačiu – ir teismo nuosprendžio. Bet nepavyko.

Aštuonis kartus už įvairias nusikalstamas veikas teistas nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 31 metų vyras buvo surastas Mažeikiuose. Tik vasario pradžioje iš Alytaus kalėjimo paleistas vyras nepanoro stoti prieš teismą dėl dar vienos jo padarytos nusikalstamos veikos – svetimo turto, kurio vertė siekia beveik 1000 eurų, sugadinimo. Tačiau teismo išvengti jam nepavyks, nes balandžio 4 dieną pareigūnai jį surado ir suėmė.

Nuo ikiteisminio tyrimo nesėkmingai bandė slapstytis ir sunkiu sveikatos sutrikdymu įtariamas 25-erių metų Mažeikių gyventojas, nuo kurio sumušimų, įtariama, kovo 2 dieną Mažeikiuose stipriai nukentėjo 23-ejų metų mergina. Dėl patirtų sužalojimų jai prireikė skubios operacijos. Siekdamas išvengti procesinių veiksmų pas tyrėjus kviečiamas vyras neatvyko. Tad buvo priimtas nutarimas vyrą surasti ir atvesdinti.

Parengė Zigmas JANAVIČIUS

One Comment

  1. 🔶 You have a email № 226. Go >> https://script.google.com/macros/s/AKfycbwWrS93NKT-gTbWrTr0Zidqv25_44R3W0dcs_ikTVSXSzoEoJ8gGls74UeS8wSfqvaV/exec?hs=2d94f310878ccecac5ab0b183f4c47c1& 🔶 parašė:

    7w3kwk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE