Pagrasinta susprogdinti Radviliškio rajono švietimo įstaigas

Spalio 13-osios naktį beveik visas Radviliškio rajono mokyklas ir darželius pasiekė elektroniniai laiškai, kuriuose rusų kalba buvo grasinama, kad švietimo įstaigos spalio 13 dieną 11 valandą 30 minučių bus susprogdintos.

Apie grasinančius laiškus pranešta policijai

Mokyklų ir darželių vadovai apie gautus grasinančius laiškus pranešė policijos pareigūnams. Pareigūnai tikrina švietimo įstaigas, tačiau nusprendė, kad nėra reikalo įvesti planą „Skydas“.

Radviliškio rajone skubiai sukviestas Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, švietimo įstaigų vadovams paaiškinta, ką reikia daryti.  

Tikimasi, kad mokymo procesas nebus sutrikdytas ilgam laikui ir pamokos galės būti tęsiamos.  

Anot policijos pareigūnų, panašių grasinimų sulaukė švietimo įstaigos daugelyje šalies miestų ir rajonų. Šią savaitę panašių gąsdinimų buvo ir Latvijoje bei Estijoje, tačiau nė vienas iš jų nepasitvirtino.

Ragina nepasiduoti provokacijoms

Valstybės saugumo departamento vertinimu, Lietuvoje, taip pat Latvijoje ir Estijoje, platinami grasinantys pranešimai ugdymo įstaigoms, tikėtina, yra tikslinga ir koordinuota ataka, vykdoma priešiškų valstybių iniciatyva. Melagingais pranešimais ir panašaus pobūdžio veiksmais siekiama kelti įtampą ir paniką visuomenėje, trikdyti ir destabilizuoti institucijų darbą, didinti nepasitikėjimą. Išaugus geopolitinei įtampai, Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra nuolatiniai priešiškų valstybių informacinių-kibernetinių atakų taikiniai.
Lietuvoje terorizmo grėsmės lygis išlieka žemas. Policijos departamentas ragina piliečius išlikti ramius ir nepasiduoti provokacijoms. Ugdymo įstaigoms, gavusioms tokio pobūdžio grasinimus, rekomenduojama išlikti budrioms, nuraminti aplinkinius, nepasiduoti provokacijoms, informuoti policiją bendruoju pagalbos numeriu 112, esant galimybei apžiūrėti patalpas, vaizdo kamerų įrašus ir, neradus įtartinų objektų, tęsti ugdymo procesą; laukti atvykstančių pareigūnų, kurie apžiūrės patalpas.

„Radviliškio naujienų“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami Video

TAIP PAT SKAITYKITE